Візит президента Південної Кореї, евакуація із Сумщини та приїзд «вагнерівців» до Білорусі: головні новини за 15 липня

Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль разом з дружиною вперше відвідав Україну, пообіцявши збільшити гуманітарну та військову допомогу. Із Сум до Києва вирушив перший евакуаційний потяг. Найманці «Вагнера» з’явилися в Білорусі. Зібрали головні новини за день 15 липня.

Президент Південної Кореї відвідав Україну

Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль і перша леді Кім Кеон Хі здійснили неоголошений візит до України

Подружжя відвідало місце масових убивств у Бучі під Києвом, а потім — житловий район в Ірпені, який зазнав масштабних ракетних атак.

У Києві вони оглянули Софійський собор, а також ознайомилися з історією та архітектурними особливостями цієї пам’ятки української культури.

Перша леді України Олена Зеленська обговорила з Кім Кон Хі питання захисту української культурної спадщини в умовах російської агресії.

Дружини президентів також відвідали Центр захисту прав дитини. Там допомагають дітям, які стали свідками воєнних злочинів чи пережили депортацію.

Корея планує збільшити допомогу

Під час свого візиту до Києва лідер Південної Кореї Юн Сок Йоль заявив, що сподівається збільшити у 2023 році обсяги військової та гуманітарної допомоги Україні.

«Минулого року ми надавали і бронежилети, і шоломи, і іншу необхідну амуніцію. Сподіваємося, що цього року рівень нашої допомоги буде набагато більшим», — сказав південнокорейський лідер.

Юн Сок Йоль відзначив, що Південна Корея продовжує постачати Україні обладнання для гуманітарного розмінування, про що у травні домовилися з українським президентом Володимиром Зеленським. Уряд виділив минулого року 100 млн доларів на підтримку України, а цього року підтримка становитиме 150 млн доларів.

Він також сказав, що ознайомився з «Формулою миру» президента Зеленського й «справді вважає», що її необхідно виконати.

Бойовики «Вагнера» прибули до Білорусі

Уранці, 15 липня, помічена велика колона легкових і вантажних автомобілів на номерах так званих «ДНР/ЛНР». Низка факторів вказують на те, що це колона приватної військової компанії «Вагнер».

Моніторингова група «Беларускі Гаюн» вказує, що «вагнерівці» вночі в’їхали у Білорусь із росії у районі міста Кричів. Далі вони проїхали через Рогачов у бік Бобруйська і потім — на Осиповичі. Моніторингова група вказує, що такий маршрут свідчить про рух колони ПВК «Вагнер» до наметового табору в селі Ціль.

Маршрут колони ПВК «Вагнер»Скриншот із Google Maps

У Державній прикордонній службі України теж фіксують рухи російських найманців

Евакуація з Сумщини почалася

Уряд запустив можливість безплатної евакуації з Сумської області.

Евакуаційний потяг курсуватиме щодня: із Сум він відправлятиметься о 6:47, а до Києва прибуватиме об 11:41.

На вокзалі «Укрпошта» виплачуватиме кожному громадянину грошовому допомогу. Усіх охочих Київська обласна військова адміністрація буде розміщувати в модульному містечку Вишгородського району.

У ТЦК прокоментували інцидент в Одесі

У соціальні мережі потрапило відео, як в Одесі військові силоміць затримують цивільного.

AMP версія сайту не підтримує цей контент

Переглянути в Telegram.

В обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки пояснили, що чоловік транслював розгортання мобільного блокпосту, а це заборонено законодавством.

Проте військові визнали, що співробітники ТЦК перевищили повноваження та намагалися приховати свою причетність до інциденту.

Інші новини за день: