Південна Корея пообіцяла додаткову допомогу Україні, але лише нелетальну

Південна Корея пообіцяла надати Україні додаткову допомогу, але лише нелетального характеру. Допомогти можуть, зокрема, з обладнанням для розмінування.
21 травня президент Володимир Зеленський провів зустріч із президентом Південної Кореї Юн Сок Йолем на полях зустрічі G7 у Японії.
За підсумками розмови Зеленський розповів, що поінформував Юн Сок Йоля про ситуацію на фронті. Він також подякував за гуманітарну та нелетальну допомогу Україні.
«Сподіваюсь на продовження співпраці», — сказав Зеленський.
Офіс Президента Південної Кореї повідомив, що зустріч відбулася на прохання української сторони і тривала близько 30 хвилин.
Зеленський висловив вдячність за своєчасне надання меддопомоги, генераторів та комп’ютерів, які використовують в освітніх цілях. Юн пообіцяв докладати зусиль, щоб швидко забезпечити інше обладнання, наприклад, техніку для розмінування та машини швидкої допомоги.
Президент Південної Кореї підтвердив свою підтримку та солідарність із Україною, пообіцявши подальшу дипломатичну, економічну та гуманітарну допомогу. Як зазначається, Юн і Зеленський погодились із необхідністю двостороннього співробітництва для післявоєнної відбудови України, зокрема участі південнокорейського бізнесу.
Чи може Південна Корея передати зброю?
Юн Сок Йоль казав, що Південна Корея розглядає варіант допомоги Україні летальною зброєю. Він припустив, що Сеул може надати Україні військову допомогу у разі, наприклад, широкомасштабного удару по цивільних. Юн не уточнив, що саме мав на увазі, адже цивільні жителі України потерпають від збройних дій росії ще з 2014 року, а масштаби російської агресії зросли після 24 лютого 2022 року.
Раніше позиція Сеула полягала в тому, щоб не передавати Україні системи озброєння. Південнокорейське законодавство ускладнює прямий продаж зброї країнам, що перебувають у стані активного конфлікту.
Однак союзники постійно закликають Південну Корею знайти способи для військової допомоги Києву. Наприклад, під час візиту до Сеула в січні 2023 року генсек НАТО Єнс Столтенберг закликав Південну Корею збільшити військову підтримку України, згадуючи інші країни, які змінили свою політику ненадання зброї.
А «злиті» секретні документи Пентагону описують протистояння Південної Кореї тиску США щодо допомоги Україні. Ексміністр оборони навіть був стурбований, що артилерійські снаряди, які Вашингтон просив для себе, зрештою можуть передати Києву.
- Поділитися: