Власника «112 Україна» та NewsOne Козака допитали у справі про фінансування тероризму

Соратника Віктора Медведчука, власника телеканалів «112 Україна», ZIK і NewsOne, депутата від «Опозиційної платформи — за життя» Тараса Козака допитали в СБУ у справі за статтями про тероризм.

Про це повідомив сам Козак в ефірі телеканалу «112 Україна».

Він розповів, що його допитали як свідка за трьома статтями — «Тероризм», «Фінансування тероризму» та «Легалізація коштів, отриманих злочинним шляхом». За словами Козака, допит тривав 30-40 хвилин, він вважає, що його викликатимуть ще.

«Запитували про телеміст, різні запитання ставили. Відповідали, все нормально. Хочу сказати, що влада не зупиняється», — сказав депутат.

Козак заперечив інформацію про те, що йому оголосили підозру.

Нагадаємо, на початку вересня в Нацраді з питань телебачення та радіомовлення заявили, що проситимуть суд скасувати ліцензію каналу NewsOne.

У липні NewsOne і російський пропагандистський канал «Росія24» планували провести телеміст під назвою «Треба поговорити».

У зв'язку з цим СБУ ініціювала засідання РНБО та запропонувала запровадити санкції проти телеканалів NewsOne та «112 Україна».

Після цього NewsOne заявив про скасування телемосту з Росією через погрози. Також на каналі пояснили, що хотіли телеміст з українцями в Росії та без політиків і пропагандистів.

Президент України Володимир Зеленський назвав анонсований телеміст дешевим піарходом, який має на меті розділити українців на два табори.

ГПУ відкрила провадження про замах на держзраду через телеміст NewsOne з РФ, причетних викликали на допит.

Також 26 вересня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення відмовилася продовжувати ліцензію телеканалу «112 Україна». Попри рішення Нацради, телеканал заявив, що буде продовжувати роботу. Також телеканал назвав дії Нацради «незаконними», а саму Нацраду — «нелегітимним органом влади».

У Нацраді також розповіли, де конкретно буде відсутнє цифрове мовлення «112 Україна» та коли його вимкнуть.

На рішення Нацради відреагували й в Офісі президента.

Партія «Опозиційна платформа — за життя» назвала позбавлення цифрової ліцензії телеканалу «112 Україна» «рейдерським захопленням», яке ініціювала нова українська влада і президент.