«Це тривожний знак»: у Freedom House засудили напад поліції на журналіста hromadske
У правозахисній організації Freedom House в Україні засудили напад поліції на журналіста hromadske Богдана Кутєпова та заявили, що влада навпаки має сприяти роботі журналістів у час епідемії та карантину.
Про це заявив директор правозахисної організації Freedom House в Україні Метью Шааф, передає «Голос Америки».
«Агресивне застосування сили проти журналістів «Громадського телебачення» поліцією є тривожним знаком, що насильство проти журналістів продовжується і посилюється пандемічними та карантинними обмеженнями. Влада відповідальна за сприяння роботі журналістів та медіа в час, коли їхня робота є особливо важливою. Журналісти мають розраховувати на поліцію щодо захисту, а не боятись її як потенційну загрозу», — зазначив Шааф.
Він додав, що Нацполіція має розслідувати цей інцидент швидко та впевнитись, що за напад буде відповідальність.
«В умовах, коли поліція, Національна гвардія та інші сили залучені до нагляду за карантинними обмеженнями, політичні лідери України повинні надіслати чіткий сигнал про те, що насильство та інші агресивні дії щодо журналістів під час карантину неприйнятні, і що порушники будуть нести відповідальність за будь-які свої зловживання», — наголосили у Freedom House.
Нагадаємо, зранку 29 квітня журналіста hromadske Богдана Кутєпова, який вів прямий етер під Кабінетом міністрів, побили поліціянти та зламали його техніку. Усе це через те, що він «стояв на зеленій зоні».
Журналіст разом зі співведучим Нікітою Мекензіним стрімив акцію протесту підприємців під Кабміном. Мітингарі виступали проти затверджених обмежень під час карантину. Вони вели трансляцію з пагорба в парку напроти Кабміну.
До них підійшли кілька поліцейських ТОР і сказали залишити цю територію, а згодом зламали стабілізатор. Кутєпов викликав поліцію.
У поліції пообіцяли дослідити матеріали справи та передати їх до Державного бюро розслідувань, а щодо патрульного розпочали службове розслідування.
Крім того, ДБР порушило кримінальну справу через напад поліцейського на журналіста hromadske.
У Нацспілці журналістів заявили, що провадження у ДБР недостатньо для того, щоб журналісти довіряли правоохоронцям у майбутньому.