Затримані у Грузії українці не причетні до протестів опозиції — депутат Семенченко

Народний депутат від «Самопомочі» Семен Семенченко заявив, що затримані у Грузії українці не брали участь в акції опозиції, яка відбулась в день їхнього затримання силовиками.

«Ми з адвокатами детально відновили весь розпорядок дня хлопців в Грузії, всіх людей з ким вони зустрічалися (родичі грузинських добровольців, які воювали в Україні та їх бойові товариші). Будемо запрошувати всіх до суду для того, щоб їх невинуватість була чітко доведена», — заявив Семенченко.

Депутат підтвердив у запитанні Громадського, що українців було шестеро, а не семеро, як раніше завили грузинські ЗМІ. Українців затримали у готелі та знайшли у них зброю. За словами Семенченка, з собою її вони не везли, «адже вони летіли літаком». Звідки саме у затриманих опинилася зброя — Семенченко не пояснив.

Він сказав, що українці приїхали до Грузії до своїх товаришів. Крім того, і сам депутат також перебуває у Грузії.

У коментарях у Facebook на питання про те, що Семенченко робив у Грузії, депутат сказав, що в цей понеділок немає пленарних засідань у Раді (тому він може поїхати закордон – ред.). Однак про мету поїздки нічого не сказав.

У МЗС України Громадському підтвердили, що затримали у Тбілісі саме шістьох українців. Їм призначили адвокатів.

Нагадаємо, що 2 грудня грузинські ЗМІ повідомили про затримання у Тбілісі сімох українців. У них знайшли зброю. Водночас МВС Грузії заявило, що затримали 6 українців та 1 грузина. Радник президента Юрій Бірюков заявив, що серед затриманих був народний депутат Семен Семенченко. Сам депутат спростував, що був серед затриманих. Як повідомили грузинські ЗМІ, українців могли підозрювати в нібито підготовці диверсій під час протестів.

У неділю 2 грудня у Тбілісі кілька тисяч людей вийшли на мітинг опозиції, яка відмовилася визнавати результати другого туру виборів президента. Кандидат від опозиційної партії «Єдиний національний рух» Грігол Вашадзе заявив, що вимогою учасників мітингу є дострокові парламентські вибори. Опозицію у Грузії очолює Вашадзе та екс-президент Грузії Міхеіл Саакашвілі.

На противагу цьому мітингу на вулиці також вийшли його противники, які виступили за чинну владу та новообрану президентку.

28 листопада у Грузії відбулися вибори президента, які вперше в історії країни виграла жінка. Так новою президенткою країни стала підтримувана керівною партією Саломе Зурабішвілі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вибори в Грузії як неформальна боротьба Саакашвілі та проросійського олігарха Іванішвілі. Переміг другий