Саломе Зурабішвілі (по центру) святкує перемогу після оголошення результатів ЦВК, 28 листопада 2018 року
Фото:

STR/EPA_EFE

Незалежна кандидатка Саломе Зурабішвілі, яку підтримує керівна партія «Грузинська мрія», виграла другий тур виборів президента у Грузії за результатами підрахунку 99,78% голосів виборців. Про це свідчать дані Центральної виборчої комісії.

Зурабішвілі отримала більшість — 59,55% голосів. Це означає, що за неї проголосували щонайменше 1,146 мільйона людей. А за її опонентка у другому турі виборів, лідера опозиційного «Єдиного національного руху» Грігола Вашадзе проголосували 40,45% виборців, тобто 778 тисяч людей.

Як повідомила «Грузия Online» з посиланням на ЦВК, цьогорічна явка на виборах склала трохи більше 56%.

Перед другим туром виборів президента неурядові організації заявили про підкуп виборців, зокрема, з боку керівної партії. Так, йшлося про сплату грошей за голос, підкуп їжею та неприховану рекламу й обіцянки підвищення зарплат і соцвиплат.

Раніше прем’єр Грузії заявив, що 600 тисячам громадян спишуть борги перед банками, розмір яких не перевищує 755 доларів. Ініціативу про прощення боргів уряд висунув напередодні другого туру президентських виборів. Незалежні організації назвали це також підкупом виборців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Влада Грузії прощає кредити перед другим туром виборів. Благородний вчинок, якби не 5 «але»

Ці вибори президента у Грузії — останні, які відбудуться шляхом прямого загальнонаціонального голосування. Адже згідно зі змінами до Конституції, з 2024 року обирати президента будуть спеціальні виборці, яких призначатиме парламент.

Також, згідно зі змінами до Конституції, які набудуть чинності одразу після інавгурації нового президента, повноваження голови держави будуть обмежені. Тепер він буде повинен узгоджувати всі рішення з урядом. Через перехід до парламентської моделі правління президент буде обраний не на 5, а на 6 років.

З 17 листопада 2013 року посаду президента Грузії обіймав Георгій Маргвелашвілі.

Поділитись: