Завершення рятувальної операції в Умані та вибух на нафтобазі в Севастополі: головні новини за день 29 квітня
В Умані завершили пошуково—рятувальну операцію на місці влучення російської ракети в багатоповерховий будинок. На нафтобазі в тимчасово окупованому Севастополі спалахнула пожежа. Українські військові продовжують тримати оборону Бахмута та Мар’їнки. Зібрали головні новини за день 29 квітня.
Розбирання завалів в Умані
В Умані, де російська ракета 28 квітня влучила в багатоповерхівку, завершили пошуково-рятувальну операцію
Внаслідок російського удару 23 людини загинули: 22 дістали з-під завалів, ще одна людина померла в лікарні. Серед загиблих — шестеро дітей: троє хлопчиків (півтора, 16 та 17 років) і три дівчинки (8, 11 та 14 років).
Зранку 29 квітня під час розбирання завалів зруйнованої багатоповерхівки знову спалахнула пожежа. Як пояснили рятувальники, пожежу роздмухав вітер.
Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на дані власної розвідки припустило, що своїми ракетними ударами по Україні 28 квітня росія хотіла перехопити військові постачання, які нещодавно надійшли до України.
Пожежа в Севастополі
У тимчасово окупованому місті Севастополь спалахнула масштабна пожежа на нафтобазі.
Окупаційний очільник регіону Михайло Развожаєв заявив, що спалах стався «через влучення Безпілотний літальний апаратБпЛА».
Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов розповів, що внаслідок вибуху в Севастополі 29 квітня було знищено більш як 10 резервуарів із нафтопродуктами. Їхня загальна місткість — приблизно 40 тисяч тонн. Ці нафтопродукти призначалися для потреб Чорноморського флоту рф.
Ситуація на фронті
Генштаб ЗСУ розповідає, що Сили оборони України за останню добу відбили понад 40 атак окупантів на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар'їнському напрямках.
Найзапекліші бої тривають за Бахмут і Мар’їнку: там українські військові продовжують тримати оборону.
Президент Володимир Зеленський заявив, що вже настала друга частина війни, у якій Україна збирається забрати ініціативу.
«Щоденно вони слабшатимуть, і в нас буде все більше і більше шансів. Вони вже змінили тактику. Вони вже думають про оборону окупованих ними територій. Це вже інша хвиля цієї війни», — сказав президент.
Протест України
Міністерство закордонних справ України 28 квітня передало до польського посольства та представництва ЄС ноту щодо «категоричної неприйнятності» ситуації довкола обмежень на імпорт української агропродукції.
У міністерстві вважають, що такі обмеження не відповідають Угоді про асоціацію між Україною і ЄС та принципам і нормам Єдиного ринку ЄС
російські дзюдоїсти
Міжнародна федерація дзюдо вирішила дозволити росіянам та білорусам брати участь у змаганнях під нейтральним прапором.
«Суспільне Спорт» зазначає, що на чемпіонаті світу 2023 року зареєстрували щонайменше 7 дзюдоїстів, які є офіцерами російської армії. Раніше Міжнародний олімпійський комітет рекомендував не допускати спортсменів, які мають контракти з російською або білоруською армією.
Перевірка роботи ВЛК
Заступниця міністра оборони Ганна Маляр разом із командувачкою Медичних сил ЗСУ Тетяною Остащенко перевірила роботу військово-лікарських комісій у районах бойових дій.
Заступниця міністра зазначила, що поспілкувалася з військовими, які зараз проходять ВЛК, зокрема з тими, хто стоїть у чергах.
За її словами, ситуація з ВЛК у районах бойових дій — різна: десь є черги та скарги від військових, а в інших місцях цього немає.
Інші новини за день:
- Литва передала Україні шість позашляховиків Land Rover та сухпайки для військових.
- Президент Чехії Петр Павел 29 квітня приїхав до Дніпра. Там він відвідав переселенців і вшанував загиблих цивільних і військових.
- Папа Римський Франциск під час візиту до Угорщини приватно зустрівся з митрополитом Будапештським і Угорським, колишнім головою Відділу зовнішніх зв’язків московського патріархату Іларіоном (Алфєєвим), проти якого в Україні запроваджені санкції.
- У Чернігівській області поліцейські потрапили під російський авіаудар, коли фіксували наслідки попереднього обстрілу.
- Кабінет міністрів заборонив індивідуальні номерні знаки, які згадують нацистський або комуністичний режими, а також містять символіку, яка асоціюється з повномасштабним вторгненням росії в Україну. Нововведення стосується, зокрема, літер Z і V.