«Не панікуємо»: Зеленський заявив, що інформпростір перенасичений повідомленнями про можливий напад РФ
Президент Володимир Зеленський заявив, що зараз в інформаційному просторі надто багато повідомлень щодо можливої повномасштабної війни з боку Росії. Україна отримує інформацію від партнерів та аналізує її.
Про це він сказав на брифінгу на Херсонщині, де відбуваються тактико-спеціальні навчання МВС.
Зеленський наголосив, що Україна має багато джерел та готується до будь-яких ризиків.
«Я не можу погоджуватися чи не погоджуватися з тим, що ще не сталося. Поки що повномасштабної війни в Україні немає. Я як президент повинен говорити з суспільством, маючи реальну інформацію. Ми отримуємо інформацію з різних джерел. У нас також є розвідники. Я не вважаю, що розвідка України працює гірше за розвідку інших», ㅡ сказав Зеленський.
Відповідаючи на запитання, чи розглядає влада можливість підготовки внутрішніх заворушень в Україні, Зеленський відповів: «Сюрпризи можуть бути у будь-який момент. Ми розуміємо, що такі речі можуть бути без попереджень. Найголовніше ㅡ щоб ми були до цього готові. Зараз це відпрацьовується. Готові до будь-яких кроків з будь-якої сторони. Я думаю, що наші фахівці на дуже серйозному рівні».
12 лютого Зеленський відвідував тактико-спеціальні навчання МВС на Херсонщині, поблизу адміністративної межі з тимчасово окупованим Кримом, пише «Укрінформ».
Навчання відбуваються водночас на території селищ Каланчак та Новоолексіївка, неподалік адмінмежі з Кримом, і мають на меті максимально підготувати органи МВС до ефективного реагування на дестабілізаційні чинники.
Відповідно до легенди навчань, правоохоронці відпрацьовують реагування на факти незаконного перетину пунктів пропуску, спробу знищення дамби, яка блокує постачання води до Криму, звільнення захоплених адмінбудівель, ліквідацію збройних груп.
До навчань залучено 1 300 правоохоронців (Національної поліції, ДСНС, Нацгвардії) та спецтехніку, зокрема, гелікоптери.
Можливий напад з боку РФ
Росія нині вимагає від НАТО більше ніколи не розширюватися на схід, зокрема не брати Україну. США та Альянс уже відповіли й не погодилися на такі вимоги.
Водночас Москва ще до переговорів почала стягувати свої війська до кордонів з Україною. За даними Міноборони, біля кордонів України залишаються 140 тисяч російських військових. А в Білорусі на лютий заплановані військові навчання з Росією, і солдати вже починають прибувати до країни.
В українській розвідці казали, що Росія готується до можливої атаки на схід і південь України взимку 2022 року. Американські розвідники (відповідно до можливого сценарію, яким поділився Bloomberg) вважають, що наступ на Україну може відбутися у трьох напрямках: з окупованого Криму, Білорусі та з боку російського кордону.
Водночас українська влада запевняє, що армія готова дати відсіч, а партнери на нашому боці. В МЗС просять зберігати спокій, консолідуватися всередині країни й уникати дій, що розхитують стабільність та сіють паніку.