МЗС України про можливий наступ РФ: «Важливо зберігати спокій і не сіяти паніку»
Українська влада, дипломатія та армія з самого початку ескалації з боку Росії докладають усіх зусиль, аби Україна залишалася стійкою та готовою до різних сценаріїв розвитку подій.
Про це нам 12 лютого заявив речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко.
Зокрема, 11 лютого на засіданні РНБО під головуванням президента Володимира Зеленського відбувся аналіз поточної безпекової ситуації та подальших дій України.
«Завдяки рішенням президента, парламенту та уряду, ухваленим останнім часом, а також допомозі партнерів Україна додатково зміцнила спроможності, аби захистити безпеку держави та українських громадян», — сказав Ніколенко.
За його словами, комплексний пакет стримування Росії, який Україна запропонувала партнерам у листопаді 2021 року, став «ефективним інструментом протидії агресивній політиці Кремля».
Речник МЗС наголошує, що зараз Україна має сильну позицію завдяки скоординованим дипломатичним контактам на всіх рівнях, завершенню підготовки в США та ЄС жорстких санкцій, постачанням зброї та наданій макрофінансовій допомозі.
«Нині критично важливо зберігати спокій, консолідуватися всередині країни, уникати дій, що розхитують стабільність та сіють паніку», — зазначив він.
Також Ніколенко додав, що Збройні сили України постійно відстежують розвиток подій і готові давати відсіч будь-яким посяганням на територіальну цілісність та суверенітет України, а українська дипломатія цілодобово перебуває на зв’язку з усіма ключовими партнерами, оперативно отримує необхідну безпекову інформацію, що дозволяє вживати нам своєчасні дії.
«Ми продовжуємо працювати задля зниження напруги й мобілізації конкретної підтримки міжнародних партнерів з метою утримання Росії в річищі дипломатичного діалогу», — зауважив речник відомства.
Можливий напад з боку РФ
Росія нині вимагає від НАТО більше ніколи не розширюватися на схід, зокрема не брати Україну. США та Альянс уже відповіли й не погодилися на такі вимоги.
Водночас Москва ще до переговорів почала стягувати свої війська до кордонів з Україною. За даними Міноборони, біля кордонів України залишаються 140 тисяч російських військових. А в Білорусі на лютий заплановані військові навчання з Росією, і солдати вже починають прибувати до країни.
В українській розвідці казали, що Росія готується до можливої атаки на схід і південь України взимку 2022 року. Американські розвідники (відповідно до можливого сценарію, яким поділився Bloomberg) вважають, що наступ на Україну може відбутися у трьох напрямках: з окупованого Криму, Білорусі та з боку російського кордону.
Водночас українська влада запевняє, що армія готова дати відсіч, а партнери на нашому боці, тож панікувати не потрібно.
- Поділитися: