Зведений у Білорусі біля кордонів України понтонний міст через Прип'ять зник — CNN

Понтонний міст, побудований у білоруській частині Чорнобильської зони неподалік українського кордону, схоже, зняли — на нових супутникових знімках його не видно.

Про це пише CNN з посиланням на супутникові знімки та три джерела, знайомі з цим питанням.

16 лютого стало відомо, що неподалік закинутого білоруського села Вепри за 6 кілометрів від українського кордону звели понтонний міст через Прип'ять.

Західна розвідка та військові чиновники розглядали його як можливу частину допоміжної інфраструктури РФ напередодні ймовірного російського вторгнення в Україну.

Як зазначає CNN, не зрозуміло, яка була причина його зведення і зняття. Можливо, міст використовували як частину військових навчань всередині Білорусі, а можливо, що розгорнуті там російські чи білоруські сили уже перекинули техніку й більше не мають потреби в мості, припускає видання.

Понтонний міст — це міст на плавучих опорах-понтонах. Їх використовують в разі аварії чи ремонту постійних мостів, а також у військовій справі, під час ліквідації наслідків стихійних лих тощо.

Можливий напад Росії

В українській розвідці казали, що Росія готується до можливої атаки на схід і південь України взимку 2022 року. Американські розвідники (відповідно до можливого сценарію, яким поділився Bloomberg) вважають, що наступ на Україну може відбутися у трьох напрямках: з окупованого Криму, з Білорусі та з боку російського кордону.

За даними Міноборони, наразі біля кордонів України залишаються 140 тисяч російських військових. Тим часом на Донбасі активізувалися обстріли — 50 разів лише за добу 17 лютого.

Водночас українська влада запевнила, що армія готова дати відсіч, а партнери на нашому боці. В МЗС закликали зберігати спокій, консолідуватися й уникати дій, що розхитують стабільність та сіють паніку.

Крім того, поки що Міноборони України не помічало формування біля наших кордонів наступальних угруповань РФ. А міністр оборони сказав, що не вірить у взяття Києва: мовляв, наступати на столицю можна лише з боку Білорусі, але там три чверті кордону — болота і складний рельєф, який буде важко пройти.