У Білорусі за 6 кілометрів від України звели понтонний міст через Прип'ять — ЗМІ

У білоруській частині Чорнобильської зони неподалік українського кордону звели понтонний міст через Прип'ять.
Про це пишуть «Мілітарний» та The Insider з посиланням на супутникові знімки. Окрім того, Міністерство оборони Білорусі підтвердило навчання з подолання водних перешкод, які проводять на річці Прип'ять.
Міст розташований неподалік закинутого білоруського села Вепри — згідно з координатами на супутникових знімках, звідти до українського кордону близько 6 кілометрів.
The Insider пише, що стягувати військову техніку в цей район почали ще 10 лютого, а міст може значно скоротити відстань від білоруського міста Ямпіль до українського кордону: долати доведеться не 167 кілометрів, а 96.
Раніше в Ямполі помічали 5-ту танкову та 37-му мотострілецьку бригади з Бурятії, проте вже 15 лютого військових там не було.
У Міністерстві оборони підтвердили, що проводять роботи в цій місцевості, але не навели деталей про місце зведення моста.
«На ділянці місцевості "Речиця" мотострілецькі підрозділи Збройних сил Росії відтворюють удари засобів повітряного нападу умовного супротивника та відпрацьовують питання збереження живучості, виведення і зайняття оборонних рубежів, а також переправи через водну перешкоду (річку Прип'ять)», — йдеться у повідомленні.
Ділянка «Речиця» таки справді заявлена як місце для проведення російсько-білоруських навчань «Союзна рішучість», однак вона розташована набагато далі від українського кордону.
Понтонний міст — це міст на плавучих опорах-понтонах. Їх використовують в разі аварії чи ремонту постійних мостів, а також у військовій справі, під час ліквідації наслідків стихійних лих тощо.
Можливий напад Росії
В українській розвідці казали, що Росія готується до можливої атаки на схід і південь України взимку 2022 року. Американські розвідники (відповідно до можливого сценарію, яким поділився Bloomberg) вважають, що наступ на Україну може відбутися у трьох напрямках: з окупованого Криму, з Білорусі та з боку російського кордону.
За даними Міноборони, наразі біля кордонів України залишаються 140 тисяч російських військових.
Водночас українська влада запевнила, що армія готова дати відсіч, а партнери на нашому боці. В МЗС закликали зберігати спокій, консолідуватися й уникати дій, що розхитують стабільність та сіють паніку.
Крім того, поки що Міноборони України не помічало формування біля наших кордонів наступальних угруповань РФ. А міністр оборони сказав, що не вірить у взяття Києва: мовляв, наступати на столицю можна лише з боку Білорусі, але там три чверті кордону — болота і складний рельєф, який буде важко пройти.
- Поділитися: