У Києві відбувся мітинг до річниці російської агресії проти Грузії. Такий самий провели й у Тбілісі
У Києві сьогодні, 8 серпня, біля посольства Швейцарії відбувся мітинг-пікет «До річниці російської агресії проти Грузії». Організатором виступила «Асоціація Реінтеграції Криму», участь також узяли інші сили.
Про це hromadske повідомив експерт «Асоціації Реінтеграції Криму» Борис Бабін.
Він зазначив, що на мітинг прийшли приблизно 10 людей, серед них — активісти декількох політичних сил, народні депутати, представники грузинської спільноти. У той самий час у Тбілісі біля посольства Швейцарії відбувалася аналогічна акція.
«Безкарність росіян у 2008 році, очевидно, спровокувала подальші дії й проти України: і окупацію Криму, і повномасштабну агресію. І це слід всім пам'ятати. Друга підстава [для мітингу] — це солідарність з тими грузинськими демократичними силами, які сьогодні не можуть почуватися безпечно навіть у Тбілісі», — сказав Бабін.
За його словами, акції в Києві та Тбілісі відбувалися біля посольств Швейцарії, тому що ця країна формально є посередником між рф та Грузією від 2008 року.
«Ми хотіли привернути увагу Швейцарії, що її використовує агресор. Водночас не просто для своїх злочинних завдань і в Грузії, і в Україні, але й діє проти Швейцарії також. рф використовує цю ситуацію, ці всі “женевські платформи” для насичення Швейцарії своїми агентами впливу», — зазначив Бабін.
Представники грузинської спільноти закликали звільнити політв'язнів у Грузії, а народні депутати наголошували на важливості євроінтеграції Грузії.
Зазначимо, що початок мітингу в Києві відклали через те, що поліція виявила на місці підозрілий предмет. Після перевірки правоохоронці повідомили hromadske, що він не був вибухонебезпечним.
Більше про російсько-грузинську війну
Вона відбулася в серпні 2008 року після періоду погіршення відносин між росією та Грузією. Бойові дії відбувалися в стратегічно важливому Південно-Кавказькому регіоні. Її вважають першою європейською війною XXI століття.
Під час війни як росія, так і Грузія застосовували касетні бомби, що завдавали особливо великої шкоди. Жертви серед мирного населення під час бойових дій (загалом 228 людей) були значною мірою спричинені застосуванням саме такого типу бомб і снарядів.
росія визнала незалежність Абхазії та Південної Осетії від Грузії 26 серпня, а уряд Грузії розірвав дипломатичні відносини з рф. Через війну 192 тисячі людей зазнали переміщень.
У квітні 2023 року Європейський суд із прав людини зобов'язав росію виплатити Грузії 129 мільйонів євро за порушення прав людини на окупованих територіях після російського вторгнення 2008 року.