У М’янмі хунта заборонила чоловікам призовного віку виїжджати за кордон на роботу
Військовий уряд М'янми призупинив видачу дозволів чоловікам призовного віку на роботу за кордоном на тлі громадянської війни, що триває в країні.
Про це пише BBC.
2 травня де-факто влада М'янми заявила, що призупинить усі заявки чоловіків на отримання дозволу на роботу за кордоном. Серед громадян М’янми є велика кількість людей, які працюють в інших країнах Азії, і раніше місцевим жителям дозволялося виїжджати на роботу за кордон.
Ці обмеження з’явилися на тлі посилення боротьби хунти з опозицією. У лютому, після місяців втрат, військовий уряд видав наказ про призов.
Так, усі чоловіки віком 18-35 років і жінки віком 18-27 років повинні відслужити до двох років, а спеціалісти, наприклад, лікарі віком до 45 років, повинні служити три роки. Термін служби може бути продовжений загалом до п’яти років у разі надзвичайного стану у країні.
Протягом трьох місяців після цього майже 100 000 чоловіків подали документи на отримання дозволу на роботу.
Що відбувається в М’янмі?
1 лютого 2021 року військові у М'янмі влаштували державний переворот. Вони відсторонили від влади й затримали лідерку керівної партії «Національна ліга за демократію» Аун Сан Су Чжі та інших високопосадовців.
Військові заявили, що затримання стали відповіддю на «фальсифікацію» парламентських виборів, які відбулися в країні у листопаді 2020 року. Азійська мережа Міжнародна організація, яка з 1997 року спостерігає за виборчим процесом у країнах Азії«За вільні вибори» (ANFREL) заявила, що вибори у М’янмі в листопаді 2020 року не містили ознак фальшування.
Після держперевороту в М'янмі спалахнули масштабні протести проти влади військових. Поліція вдалася до жорстких розгонів протестувальників. Де-факто очільник М’янми генерал Мін Аунг Хлаїн обіцяв, що до серпня 2023 року в країні відбудуться нові парламентські вибори, після яких владу передадуть цивільним.
Після держперевороту низка країн відкликали своїх дипломатів, а військовий уряд видав наказ про заборону супутникових тарілок та інтернету.
Відтоді в М'янмі триває протистояння між військовою хунтою та коаліцією етнічних озброєних груп. У квітні Сили боротьби з переворотом заявили про контроль над ключовим прикордонним містом М'янми М’явадді, що на східному кордоні з Таїландом.