Військовий уряд М'янми розпорядився відключити в країні інтернет. Протестувальники шукають інші способи збирати акції
Уряд військових у М'янмі, які прийшли до влади після держперевороту, скоротив усі послуги інтернет—зв'язку в країні, намагаючись обмежити контакти між протестувальниками. Однак ті вже шукають альтернативні способи збирати людей на антиурядові мітинги.
Про це пише Reuters.
Влада військових наказала інтернет-провайдерам обмежити доступ до інтернету для більшості їхніх клієнтів. Раніше у країні заблокували доступ до Facebook, Instagram і WhatsApp, де організовувались акції протестів, однак протестувальники знаходили нові способи зв'язку.
Натомість тепер, у відповідь на нові обмеження, вони почали передавати повідомлення за допомогою радіочастот, офлайн-програм, які працюють без підключення до інтернету, та SMS-повідомлень.
Військові офіційно не оголошували й не пояснювали своє рішення відключити громадян від інтернету. Наразі інтернет-зв'язок усе ще доступний через дротове підключення, яке нечасто зустрічається у М'янмі.
Перед відключенням інтернету лідер протестного руху Хін Садар закликав у своєму дописі на Facebook, щоб якомога більше людей приєднувалися до демонстрацій.
Що сталось у М'янмі?
Там військові 1 лютого влаштували державний переворот. Вони відсторонили від влади та затримали лідерку керівної партії «Національна ліга за демократію» Аун Сан Су Чжі та інших високопосадовців. Військові заявили, що затримання стали відповіддю на «фальсифікацію» парламентських виборів, які відбулися в країні в листопаді 2020 року.
Влада в М'янмі перейшла до головнокомандувача збройними силами Мін Аун Хлайна. Раніше він погрожував скасувати Конституцію, якщо «закони не будуть виконуватися». Тоді військові заперечували, що головнокомандувач погрожував влаштувати державний переворот.
3 лютого Аун Сан Су Чжі звинуватили в незаконному зберіганні рацій удома, а пізніше — у нібито порушенні закону про ліквідацію надзвичайних ситуацій. А президента країни Віна М'їна звинувачують у «порушенні карантину». Обох посадовців затримали військові.
Після держперевороту в країні спалахнули масштабні протести проти влади військових. Поліція, своєю чергою, вдалася до жорстких розгонів протестувальників. Правозахисні організації та міжнародна спільнота загалом засудили дії військових, а низка країн ввела проти них санкції. Хоча деякі країни, як-от Китай і Росія, заявили про підтримку влади Мін Аун Хлайна.
Загалом від початку протестів проти військової хунти у М'янмі нарахували щонайменше 550 загиблих, у тому числі 46 дітей ㅡ пише Al Jazeera з посиланням на дані «Асоціації допомоги політичним в'язням» у М'янмі.
- Поділитися: