Китай допомагає військовій машині рф в обмін на секретні технології — Держдеп

Китай надає росії «дуже суттєву» допомогу для зміцнення військової машини, натомість москва передає Пекіну секретні військові технології підводних човнів і ракет.

Про це заявив заступник державного секретаря США Курт Кемпбелл, повідомляє Politico.

Видання зазначає, що раніше США говорили про постачання Пекіном технологій подвійного призначення, які можуть застосовуватися у військових і цивільних цілях. 

Тепер Вашингтон однозначно заявляє про те, що Китай передає російським військовим матеріали, які застосовуються безпосередньо для Загальна назва військового озброєння, яке має країнавійськової машини кремля.

Після вторгнення в Україну рф зіткнулася з міжнародними санкціями й потребує технологій для збільшення свого військового виробництва, щоб мати можливість продовжувати війну.

«Це складники дуже значних зусиль з боку Китаю, спрямованих на підтримку й розбудову різних елементів російської військової машини», — сказав Кемпбелл.

За словами Кембелла, російський та китайський уряди на найвищому рівні намагаються приховати цю співпрацю.

Позиція Китаю щодо війни в Україні

Раніше Китай запропонував власний «мирний план» врегулювання війни в Україні. Лідер рф володимир путін заявив, що «багато положень висунутого Китаєм мирного плану співзвучні російським підходам» і «можуть бути взяті за основу для мирного врегулювання».

Українська влада відповіла, що не з усіма пунктами погоджується, але відзначила тоді, що Китай почав говорити про Україну.

Також Китай одного разу брав участь у дводенному саміті в Саудівській Аравії з обговорення «формули миру» президента Володимира Зеленського. Після цього міністр закордонних справ Китаю Ван Ї пообіцяв росії «відстоювати незалежну та неупереджену позицію».

А 23-25 липня глава українського МЗС Дмитро Кулеба на запрошення глави МЗС Китайської Народної Республіки Ван Ї здійснив візит до Китаю. Під час візиту Кулеба, зокрема, розповів про готовність України до переговорного процесу з росією, але «на певному етапі» — коли москва буде готова вести їх доброчесно. Водночас він зазначив, що наразі такої готовності з російського боку не спостерігається.

За словами Кулеби, у Пекіні погоджуються, що Україна потребує справедливого та стійкого миру, а не його ілюзії.