Китай і росія оголосили про спільні військово-морські навчання

Військово-морські сили Китаю долучилися до масштабних російських навчань «Океан-2024». 

Про це повідомляють Reuters та DW.

Чотири бойові кораблі китайських ВМС та судно забезпечення приєдналися до російських суден для тренувань щодо «захисту морських комунікацій та районів морської економічної діяльності».

Зазначається, що цей крок підкреслює дедалі більшу співпрацю між двома країнами у протистоянні західному ліберально-демократичному порядку. Зокрема, у військовій та економічній сферах.

російські та китайські сили об'єднаються в навчаннях у повітряному просторі та навколо Японського й Охотського морів поблизу узбережжя росії.

Китай також бере участь у російських стратегічних навчаннях «Океан-2024».

Навчання триватимуть до 16 вересня, в них візьмуть участь 400 бойових кораблів, підводних човнів і суден забезпечення, а також понад 120 військово-морських літаків і понад 90 000 військовослужбовців.

Вони відбудуться в Тихому та Північному Льодовитому океанах, а також у Середземному, Каспійському і Балтійському морях.

Позиція Китаю щодо війни в Україні

Раніше Китай запропонував власний «мирний план» врегулювання війни в Україні. Лідер рф володимир путін заявив, що «багато положень висунутого Китаєм мирного плану співзвучні російським підходам» і «можуть бути взяті за основу для мирного врегулювання».

Українська влада відповіла, що не з усіма пунктами погоджується, але відзначила тоді, що Китай почав говорити про Україну.

Також Китай одного разу брав участь у дводенному саміті в Саудівській Аравії з обговорення «формули миру» президента Володимира Зеленського. Після цього міністр закордонних справ Китаю Ван Ї пообіцяв росії «відстоювати незалежну та неупереджену позицію».

А 23-25 липня глава українського МЗС Дмитро Кулеба на запрошення глави МЗС Китайської Народної Республіки Ван Ї здійснив візит до Китаю. Під час візиту Кулеба, зокрема, розповів про готовність України до переговорного процесу з росією, але «на певному етапі» — коли москва буде готова вести їх доброчесно. Водночас він зазначив, що наразі такої готовності з російського боку не спостерігається.

За словами Кулеби, у Пекіні погоджуються, що Україна потребує справедливого та стійкого миру, а не його ілюзії.