ЄС надасть «Укрзалізниці» майже 43 млн євро. Які проєкти реалізують за ці кошти?
Європейський Союз погодив надання «Укрзалізниці» 43 мільйони євро для євроінтеграційних проєктів.
Про це йдеться на сайті «Укрзалізниці».
Кошти надійдуть у межах програми ЄС «Механізм “Сполучення Європи”» (CEF). Вона передбачає вдосконалення залізничної мережі та розвиток колії завширшки 1435 мм для підвищення сумісності та пропускної спроможності залізничної інфраструктури.
За 43 млн євро планується:
- відреконструювати споруди залізниці з впровадженням колії 1435 мм на ділянці Чоп — Львів;
- запроєктувати реконструкцію споруд залізниці з будівництвом колії 1435 мм та електрифікацією на ділянці Львів — Чернівці — Вадул-Сірет — Держкордон;
- розробити реконструкцію Львівського залізничного вузла перспективою розширення залізничної мережі колії завширшки 1435 мм транс’європейської транспортної мережі (TEN-T) на території України;
- спроєктувати та побудувати колії 1435 мм з електрифікацією на дільниці Павлове-2/Матьовце — Ужгород;
- електрифікувати колію 1435 мм на ділянці Чоп — Ужгород.
Євроколія в Україні
Європейська колія має ширину 1435 мм. Такими стандартами користуються приблизно 60% усіх залізниць. Проте ширина колій в Україні переважно більша — 1520 мм. Так склалося ще із часів російської імперії та Радянського Союзу. Тільки залізниці України, які прилягають до Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини, мають ділянки з європейською шириною.
Перед повномасштабним вторгненням рф Україна та Польща почали працювати над планом реалізації євроколії. Планувалося, що час у дорозі між Києвом та Варшавою займатиме до чотирьох годин.
У жовтні 2023 року «Укрзалізниця» також запустила поїзд, який сполучає Варшаву та Раву-Руську з пересадкою на Львів. Залізничне пасажирське сполучення між Україною та Польщею через Раву-Руську було припинене приблизно 18 років тому через відсутність попиту пасажирів на цей маршрут.
Для відновлення сполучення Рава-Руська — Варшава залізничники торік провели капітальний ремонт євроколії завдовжки 8 кілометрів від держкордону до Рави-Руської, а також реконструювали залізничний вокзал у Раві-Руській для можливості проведення митного та прикордонного контролю.
Цього року європейську колію почали споруджувати в Закарпатській області. Вона з’єднуватиме міста Чоп та Ужгород.
Більше про CEF
Це фонд ЄС, створений у 2014 році для інвестицій у транспортні, енергетичні, цифрові та телекомунікаційні проєкти. Зокрема, це основний інструмент для фінансування розвитку Транс'європейської транспортної мережі (TEN-T). Загальний бюджет фонду — 85,91 млн євро.
- Поділитися: