Уряд пропонує повернути 50% податку на прибуток банків — Железняк
У допрацьованому урядовому законопроєкті № 11416-д пропонують знову ввести 50% податку на прибуток для банків, як було у 2023 році.
Про це повідомив народний депутат від «Голосу» Ярослав Железняк.
Народний депутат опублікував текст допрацьованого законопроєкту, який, за його словами, хочуть винести на розгляд Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, а потім — до сесійної зали.
Железняк зазначив, що з попередньої версії законопроєкту не змінилось:
- підвищення ставки військового збору з 1,5% до 5%;
- встановлення військового збору для ФОП I та II груп розміром 10% від мінімальної зарплати;
- встановлення військового збору розміром 1% для III групи єдиного податку;
- встановлення щомісячних авансових внесків для АЗС.
Водночас у новій редакції документа з’явилася пропозиція встановити 50% податку на прибуток для банків на 2024 рік та підвищити його до 25% для фінансових компаній.
Водночас голова парламентського Комітету з питань фінансів Данило Гетманцев заявив, що опозиція «трошки передчасно оприлюднила» текст ресурсного законопроєкту.
Він наголосив, що:
- ПДВ не підвищиться;
- військовий збір на предмети розкоші прибрали;
- 1% податок з обороту виключили;
- митну реформу і реформу БЕБ буде реалізовано;
- видатки скоротяться, а також буде проведена «дуже жорстка та ефективна детінізація».
Більше контексту
У грудні 2023 року набрав чинності закон про додаткове тимчасове оподаткування банків. Згідно з ним, з банків стягують 50% прибутків за 2023 рік. А із січня 2024 року базова ставка податку на прибуток для банків сягнула 25%. До того вона становила 18%.
Міністерство фінансів у відповідь на запит hromadske повідомило, що державні банки цього року сплатили понад 36 мільярдів гривень податків.
Що передувало?
Кабінет Міністрів схвалив зміни до держбюджету на 2024 рік, згідно з якими видатки на оборону збільшать на 495,3 мільярда гривень. Тобто можуть зрости податки.
Більшість коштів для покриття додаткових витрат на оборону планують отримати завдяки збільшенню доходів держбюджету на понад 214 млрд гривень. Також Україні доведеться позичати понад 160 млрд на внутрішньому ринку. Понад 60 мільярдів гривень планують урізати з витрат на обслуговування державного боргу.
Паралельно уряд ініціював зміни до Податкового кодексу, щоб коштом податків отримати додатково 140 млрд гривень.
Зокрема, планується підвищити ставку військового збору до 5%, а також поширити його на ФОПів (перша, друга й четверта групи платитимуть його розміром 5% з розрахунку двох мінімальних зарплат, а третя група — 1% від доходу).
Законопроєкт, який пропонує ці зміни, невдовзі має розглянути парламент.
- Поділитися: