Єврокомісія виділяє €3 мільйони для роботи МАГАТЕ на українських АЕС
Європейська комісія надає 3 мільйони євро для роботи моніторингових місій МАГАТЕ на атомних електростанціях України. Ці кошти можуть бути використані, зокрема, і для місій на підстанціях, що є критичними для забезпечення роботи АЕС.
Про це повідомили у Міністерстві енергетики.
За словами єврокомісарки з питань енергетики Кадрі Сімсон, кошти виділяють у межах Європейського інструменту міжнародного співробітництва у сфері ядерної безпеки.
«російські атаки на критично важливі для роботи українських АЕС підстанції створюють серйозні загрози. Ми підтримуємо роботу місій МАГАТЕ на таких підстанціях, і для забезпечення відповідних потреб виділяємо 3 млн євро», — зазначила вона.
Кадрі Сімсон запевнила, що ЄС і надалі підтримуватиме український енергосектор, зокрема у підготовці та проходженні майбутньої зими.
Міністр енергетики України Герман Галущенко зауважив, що важливу роль для балансування системи також відіграватиме імпорт електроенергії, та висловив сподівання на якнайшвидше ухвалення рішення щодо збільшення максимальної пропускної спроможності імпорту електроенергії з країн Європейського Союзу.
Що з імпортом електроенергії?
9 жовтня НКРЕКП отримала лист від директора Секретаріату Енергетичного співтовариства Артура Лорковського, де йшлося про те, що до 9 грудня Україна повинна розв’язати проблеми з відповідністю компанії «Укренерго» європейським стандартам, інакше вона може втратити європейську сертифікацію незалежного оператора.
Йшлося, зокрема, про:
- доформування складу наглядової ради «Укренерго»;
- створення Міністерством енергетики окремого підрозділу, який мав би координувати операторів паливно-енергетичного комплексу;
- перегляд наказу відомства про впровадження механізму організації та функціонування внутрішнього контролю й управління ризиками, який, по суті, встановлює паралельну систему контролю.
Директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко у своїй колонці пояснював, що втрата цієї сертифікації, ймовірно, означатиме втрату можливості імпорту електроенергії. За його словами, така ситуація також завдасть шкоди процесу інтеграції ринку електроенергії України до Європи.
В Енергетичному співтоваристві заявили, що Україна матиме змогу імпортувати електроенергію з Європи, проблеми з європейською сертифікацією «Укренерго» ніяк не вплинуть на цей процес, а інформацію про таку загрозу назвали оманливою.
- Поділитися: