Кірбі: Припинення транзиту газу через Україну — одна з найдорожчих поразок рф

У Білому домі вважають однією з «найдорожчих поразок» росії рішення України припинити транзит газу. Тим часом США працюють над збільшенням постачань енергоресурсів до Європи.
Про це заявив радник Білого дому з комунікацій у сфері нацбезпеки Джон Кірбі, цитує «Укрінформ».
За його словами, рішення України щодо транзиту позбавить росію близько 6,5 мільярда доларів щорічного доходу від продажу газу Європі.
«Це одна з найбільших і найдорожчих поразок для москви. Звісно, ми вітаємо рішення України та її рішучість», — додав представник Білого дому.
Кірбі нагадав, що 25 років тому, коли до влади у рф прийшов володимир путін, через Україну до Європи транспортували понад 130 мільярдів кубометрів газу, а «сьогодні — це нуль».
Він додав, що нині Сполучені Штати докладають зусиль, аби рф зазнавала збитків завдяки запровадженню санкцій та експортних обмежень.
Водночас Вашингтон намагається збільшити постачання енергоресурсів до Європи, зокрема скрапленого природного газу. За словами Кірбі, вже 50% європейського імпорту СПГ надходить зі Сполучених Штатів.
Припинення транзиту російського газу
О 7-й годині ранку 1 січня Україна офіційно зупинила транспортування російського газу своєю територією, попередивши партнерів про це рішення задовго до цього. У Європейському Союзі зазначили, що були готові до цього. Однак деякі країни — Угорщина та Словаччина — до останнього вели перемовини з Україною, аби спробувати змінити рішення.
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявляв, що у відповідь його країна може припинити постачати Україні електроенергію, потрібну під час дефіциту в енергосистемі після російських обстрілів.
Фіцо особисто приїжджав до Києва, щоб переконати український уряд продовжити контракт. Проте український прем’єр Денис Шмигаль пояснив, що накласти санкції на російський газ і позбавити рф можливості фінансувати війну з його допомогою — це «стратегічна мета України».
Після цього словацький прем’єр заявляв, що «якщо Зеленський не віддасть нам наш газ, то може бути серйозний конфлікт».
- Поділитися: