Reuters: США та Україна домовилися підписати угоду про корисні копалини (ОНОВЛЕНО+ДОПОВНЕНО)
Президент США Дональд Трамп під час свого звернення до Конгресу планує оголосити про намір підписати з Україною угоду про корисні копалини.
Про це пише Reuters із посиланням на чотирьох людей, знайомих із ситуацією.
За словами трьох співрозмовників, президент США Дональд Трамп сказав своїм радникам, що оголосить про намір підписати угоду під час свого звернення до Конгресу 4 березня.
Одне із джерел розповіло, що останніми днями американські та українські посадовці обговорювали підписання угоди, попри сварку між Трампом і президентом України Володимиром Зеленським у Білому домі 28 лютого.
Доповнено о 0:39 5 березня. Журналістка Fox News Джекі Гайнріх з посиланням на джерела в Білому домі повідомила, що інформація Reuters не відповідає дійсності. Вона зазначила: «Поки що жодних зрушень щодо цього немає».
Нагадаємо, Зеленський після сварки з Трампом неодноразово запевняв, що Україна не відмовлялась від угоди. За його словами, українська сторона готова підписати угоду «будь-який час і в будь-якому зручному форматі».
За свого боку віцепрезидент США Джей Ді Венс також казав, що Трамп «відданий угоді». Однак, за його словами, президент США надсилає Україні «дуже чітке повідомлення», що варто «сісти за стіл» переговорів.
Більше про угоду
Україна та США домовилися підписати угоду про спільний видобуток українських корисних копалин. Перший варіант угоди, який передбачав право власності США на 50% запасів корисних копалин в Україні, Київ не прийняв.
Президент України Володимир Зеленський пояснював, що документ не відповідав українським інтересам. Це викликало критику у Вашингтоні, дійшло до прямих звинувачень від президента США Дональда Трампа на адресу Зеленського.
Згодом українська та американська сторони допрацювали документ, а видання «Європейська правда» опублікувало його текст.
Згідно з ним, Україна та США повинні створити спільний Інвестиційний фонд відбудови. Управлятимуть ним обидві сторони.
Передбачається, що Україна вноситиме до фонду 50% усіх надходжень, отриманих від майбутньої монетизації власних природних активів, що є в державній власності Києва.
Водночас уряд США підтримує зусилля України отримати гарантії безпеки, необхідні для створення тривалого миру. Як зазначено в угоді, учасники намагатимуться визначити будь-які необхідні кроки для захисту взаємних інвестицій, як визначено в угоді про фонд.
Проте підписання цієї угоди провалилося через суперечку між українським та американським президентами в Білому домі 28 лютого. Дональд Трамп тоді заявив, що Зеленський «не готовий до миру». Водночас Володимир Зеленський наголосив, що Україна все ще готова підписати угоду.
Оновлено о 0:36 5 березня. Reuters прибрав згадку, що угоду планують підписати у вівторок. Новина виправлена з урахуванням цього.
- Поділитися: