Україна суттєво просунулась у боротьбі з корупцією — генсек ОЕСР

Генеральний секретар Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) Матіас Корман заявив, що Україна значно просунулась у боротьбі з корупцією.
Про це він сказав на презентації ОЕСР оглядів України 6 травня в Києві, передає «Інтерфакс-Україна».
«Ми вражені тим, наскільки публічно, відкрито підходить до цих завдань уряд, попри агресивну війну. Ви суттєво просунулися в боротьбі проти корупції, і я можу сказати, що система доброчесності є дуже важлива для того, щоб громада вам довіряла, щоб бізнес довіряв, і це допоможе відновити країну після війни», — сказав він.
Корман зазначив, що в певних ключових моментах Україна «вже практично дотягнулася до середнього рівня по ОЕСР» та висловив сподівання, що сприяння боротьбі з корупцією буде продовжуватися.
«73% — це по досягнення рівня доброчесності та інші показники», — сказав він.
Водночас генсек ОЕСР заявив про необхідність посилювати систему державного аудиту, а також систему управління ризиком корупції. Крім того, Корман підкреслив, що реєстр лобіювання має бути запущений якомога швидше, і до нього має бути якісний доступ.
«Загалом Україна понизила свої ризики корупції. Вона проводить подальше навчання і перенавчання своїх фахівців… Це стосується і приватного сектору, але це мусить стосуватися і малого, і середнього бізнесу: щоб вони так само відіграли свою роль в боротьбі з корупцією», — додав Матіас Корман.
Генсекретар ОЕСР Матіас Корман прибув в Україну, щоб представити Економічний огляд та Огляд доброчесності України.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив про плани подати заявку на членство в ОЕСР на початку першого кварталу 2026 року. Крім того, він звернувся до ОЕСР щодо пошуку шляхів переведення України з 7 групи ризиків до 6-ї, що важливо для інвестицій і роботи з міжнародними фінансовими організаціями.
Що це за організація?
ОЕСР — організація, до складу якої входять 38 найбільших та найрозвиненіших економік світу, які виробляють орієнтовно дві третини світового ВВП. ОЕСР є місцем вивчення та дискусій, здійснює пошуки та аналіз, що допомагають урядам визначити стратегію виходу на формальні угоди між країнами-членами і які будуть реалізовуватися національними інституціями чи в інших міжнародних домовленостях.
У червні 2018 року Україна підписала договір з ОЕСР щодо поглиблення співпраці, зокрема у сфері боротьби з корупцією, експортного кредитування та надання експортних гарантій, а у 2019 році почала переговори про вступ.
Співавторка: Юлія Лаврук
- Поділитися: