САП домагатиметься відсторонення віцепремʼєра Чернишова від посади

Спеціалізована антикорупційна прокуратура оскаржуватиме запобіжний захід віцепрем’єру — міністру національної єдності Олексію Чернишову та в апеляції домагатиметься його відсторонення від посади.
Про це речниця САП Ольга Постолюк сказала «Українській правді».
За її словами, прокурори 7 липня подали скаргу до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду на рішення першої інстанції, яким відмовили у відстороненні Чернишова від займаної посади.
Також минулого тижня САП оскаржила в АП ВАКС запобіжний захід фігуранту. Засідання суду призначили на 7 серпня.
Антикорупційна прокуратура домагатиметься, щоб до Чернишова все-таки застосували низку зобов’язань: здати паспорти для виїзду з країни, обмежити пересування урядовця Києвом і областю, а також носити електронний браслет стеження.
Нагадаємо, 27 червня суд призначив Чернишову, якого підозрюють у зловживанні службовим становищем та одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі, запобіжний захід у вигляді застави.
2 липня стало відомо, що заставу внесли. Журналістський проєкт «Схеми» з’ясував, що кошти внесли частинами в різні дні його дружина, менеджерка групи компаній з нерухомості та приватна фірма. Після цього менеджерку звільнили.
Що закидають Чернишову?
Правоохоронці вручили віцепрем’єр-міністру — міністру національної єдності Олексію Чернишову підозру у справі про корупцію в Мінрегіоні. Йдеться про період, коли він очолював це міністерство. Чернишову закидають зловживання службовим становищем та одержання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі для себе та інших.
За даними слідства, приватний забудовник звернувся до посадовців Мінрегіону, щоб отримати земельну ділянку в Києві під зведення житлового комплексу. За інвестиційними договорами (як вважає слідство, укладеними незаконно) компанія мала віддати державі частину квартир у кількості, пропорційній вартості земельної ділянки. Але землю та будівлі на ній оцінили майже вп’ятеро дешевше — різниця перевищила 1 млрд гривень, кажуть слідчі. Як «винагороду» за оборудку забудовник також пропонував топпосадовцям знижку на квартири.
Чернишов на суді зазначив, що йдеться про три частини обвинувачення на його адресу: виділення землі, отримання знижок на квартири та отримання в подарунок книги із зібранням Григорія Сковороди вартістю 1000 доларів.
Міністр запевняє, що знижок не отримував, вигоди не мав і навіть не знає, де розташовані відповідні обʼєкти, бо «ніколи в житті там не був». Сторона захисту Чернишова відкидає твердження про мільярд гривень збитків (чи збитки взагалі).
Захист також відкидав звинувачення, що Чернишов отримав збірку творів Сковороди в обмін на якісь дії. Кажуть, самі подарунки не заборонені, якщо вони не виходять за межі розумного та не пов’язані з діяльністю посадовця: «Де на ній (книжці — ред.) написано: тисяча доларів?»
Увагу до цієї справи також привернуло те, що коли правоохоронці оголошували перші підозри, сам Чернишов перебував за кордоном. Журналіст Михайло Ткач заявив, що віцепрем’єр на тлі затримання його соратників «передбачувано не повернувся до України». І прем'єр-міністр, і президент запевняли, що Чернишов перебував у запланованому закордонному відрядженні й повернеться.
- Поділитися: