Буданов висловився на тлі закону про НАБУ і САП: Нація програє, якщо її розривають внутрішні суперечності

Очільник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов закликав українців «проявити мудрість» на тлі підписання закону щодо НАБУ і САП, через який люди зібралися на протести.
Свою заяву він оприлюднив у соцмережах, хоча й не зазначив, чому вирішив зробити такий допис.
«Українська історія навчила нас: нація програє, якщо її розривають внутрішні суперечності», — зазначив Буданов.
Водночас очільник розвідки нагадав, що в українців нині «одна спільна біда, один ворог».
«Тож розв’язувати внутрішні суперечності варто шляхом відкритого діалогу для досягнення єдиної спільної мети — відстояти нашу країну. Впевнений, що Україну врятують сильні військо та інституції. Ми повинні проявити мудрість і відповідальність», — заявив він.
Трохи контексту
Президент Володимир Зеленський ввечері 22 липня підписав закон, що обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Перед цим на мирні акції протесту проти підписання закону вийшли люди в низці міст. Зокрема, у Києві, Львові, Одесі, Дніпрі, Луцьку, Полтаві та Тернополі. Учасники акцій закликали ветувати закон. Столичні протестувальники й досі не розійшлися.
Ще вдень Верховна Рада підтримала законопроєкт №12414, що передбачає зміни до КПК щодо особливостей досудового розслідування справ, пов’язаних зі зникненням людини безвісти за особливих обставин в умовах воєнного стану.
За словами депутатки Анастасії Радіної, туди додали правки, які «роблять САП декоративною інституцією і передбачають повне узалежнення діяльності НАБУ і САП від волі генерального прокурора».
Цей законопроєкт, серед іншого, передбачає таке:
- генеральний прокурор отримує доступ до всіх справ НАБУ або може надати такий доступ будь-якому іншому прокурору;
- має право давати обов’язкові письмові вказівки детективам НАБУ і в разі їхнього невиконання змінювати підслідність, передаючи справу іншим органам;
- може закрити розслідування на вимогу сторони захисту;
- сам вирішує спори про підслідність;
- самостійно підписує підозри топпосадовцям;
- керівник САП втрачає право входити до групи прокурорів — це вирішує тільки генпрокурор.
Перед цим, 21 липня, у працівників НАБУ та САП відбувалися обшуки — станом на ранок повідомлялося про щонайменше 70 обшуків.
СБУ та Офіс генпрокурора заявили про викриття російського впливу на НАБУ. Окремим працівникам Бюро інкримінують державну зраду, незаконну торгівлю з рф, корупційні дії в інтересах олігархів тощо. Водночас у НАБУ заявили, що ці слідчі дії проводилися без судових ухвал.
Детальніше про те, що зараз відбувається з найбільшими органами по боротьбі з корупцією в Україні, — читайте в матеріалі hromadske.
- Поділитися: