Витік із Signal: суд наказав Рубіо, Волцу та іншим не видаляти листування

Суд у США наказав високопосадовцям, які обговорювали удари по хуситах у чаті месенджера Signal, не видаляти звідти повідомлення.
Про це пише New York Times.
Наказ стосується, зокрема, радника з нацбезпеки Майка Волца, міністра оборони Піта Гегсета, директорки національної розвідки Тулсі Габбард, держсекретаря Марко Рубіо і віцепрезидента Джей Ді Венса.
Вони мають зберегти повідомлення в чаті, надіслані в період від 11 по 15 березня, коли там розробляли плани нападу на хуситів.
Таке рішення суд ухвалив у відповідь на позов некомерційної групи American Oversight, яка звинуватила команду національної безпеки президента Дональда Трампа в порушенні федеральних законів про державну таємницю через використання Signal.
Своїм позовом організація прагне забезпечити, що повний зміст групового чату не видалять. Суддя Джеймс Боасберг, який також розглядає справу про дії адміністрації Трампа щодо депортації венесуельців, ще не ухвалив рішення щодо ймовірного порушення держтаємниці.
Міністерство юстиції повідомило, що міністр фінансів Скотт Бессент, який також був у чаті, вже надав суду версію повідомлень чату зі свого телефона. Юрист Пентагону стверджував, що він запросив у Гегсета повну копію чату, але незрозуміло, чи той надав її.
Більше про інцидент
Видання Atlantic повідомило, що його журналіста Джеффрі Ґолдберга випадково додали до чату членів команди президента США в месенджері Signal.
У цьому чаті були радник з нацбезпеки Майк Волц, глава Пентагону Піт Гегсет, директорка з національної розвідки Тулсі Габбард, віцепрезидент Джей Ді Венс, держсекретар Марко Рубіо та інші. Загалом 18 посадовців.
Зокрема, журналіст став свідком обговорення ударів по позиціях єменських хуситів. Тоді він дізнався, о котрій годині американські військові завдадуть удару, яке озброєння застосують та які саме цілі планують уразити.
Ґолдберг розповів, що до чату його додав Майк Волц і цим посадовець міг порушити кілька положень Закону США про шпигунство. За його словами, чиновник узагалі не повинен був створювати чат у Signal, позаяк цей застосунок не схвалений урядом для обміну секретною інформацією.
Три неназвані співрозмовники видання сказали для Politico, що «президент [Трамп] був розлючений тим, що Волц міг бути настільки дурним». Водночас лідер США згодом публічно став на захист свого радника, сказавши, що той «засвоїв урок».
Розслідувати інцидент із витоком доручили команді Департаменту ефективності уряду США (DOGE) на чолі з мільярдером Ілоном Маском.
Відомо також, що високопосадовці адміністрації Дональда Трампа з питань національної безпеки під час публічних свідчень фактично переклали відповідальність за поширення даних із чату на міністра оборони США Піта Гегсета.
- Поділитися: