Уряд призначив тимчасових виконувачів обовʼязків глав Мінагрополітики та Мінвідновлення

Кабінет Міністрів України призначив тимчасових виконувачів обов’язків міністра аграрної політики та продовольства й міністра розвитку громад, територій та інфраструктури.

Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Обовʼязки очільника Мінагрополітики поклали на Тараса Висоцького. Посадовець був заступником міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, а згодом обійняв посаду першого заступника глави Мінагрополітики.

У 2019 році був першим заступником голови Черкаської облдержадміністрації, а пізніше того самого року тимчасово виконував обов'язки голови ОДА. Окрім того, він був генеральним директором Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» та працював експертом аграрних ринків.

У 2023 році Висоцькому оголосили підозру у зловживанні на 62,5 мільйона гривень під час закупівель гуманітарної допомоги для населення Києва та 8 областей. Тоді низка аграріїв стали на захист високопосадовця.

А от Міністерством відновлення тимчасово керуватиме Василь Шкураков. До цього, із 2021 року, він був першим заступником глави відомства.

З 2005 до 2017 року працював у Міністерстві фінансів, там пройшов шлях від економіста до директора Департаменту, а з 2018-го став заступником міністра.

Окрім того, із 2017 до 2018 року обіймав посаду заступника гендиректора з економіки та фінансів «Укргідроенерго». У 2020 році був призначений генеральним директором «Укрфінжитла».

Що з попередніми міністрами?

9 травня Верховна Рада звільнила міністра Олександра Кубракова з посади віцепрем’єр-міністра з відновлення України — міністра розвитку громад, територій та інфраструктури.

У фракціях парламенту кажуть, що відомство планують розділити на два окремі міністерства, одне з них може очолити саме Кубраков.

Того самого дня Рада проголосував за звільнення Миколи Сольського з посади міністра аграрної політики та продовольства України. Ще у квітні його викрили на заволодінні державною землею на 291 млн гривень та спробі заволодіння землею ще на 190 млн гривень.

Сам Сольський заявив, що справа стосується періоду 2017–2018 років, коли він був адвокатом, а не міністром чи головою Комітету Верховної Ради. Міністр вважає, що слідство висунуло неправильну підозру.