Україна та Бельгія уклали безпекову угоду. Сили оборони отримають допомогу на €977 млн вже цьогоріч

Президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Бельгії Александр де Кроо підписали двосторонню Угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку.
Про це повідомили в Офісі президента.
Згідно з угодою, Бельгія на 10 років бере на себе зобов’язання, а також готовність надавати підтримку Україні. Так, вже цьогоріч Україна отримає військову допомогу на щонайменше 977 млн євро.
Як зазначає ОП, уперше в такій безпековій угоді вказана конкретна кількість військових літаків, які нададуть Україні, — 30 винищувачів F-16 до 2028 року. Перші винищувачі мають бути передані вже цьогоріч.
Бельгія гарантує, що надаватиме своєчасну безпекову допомогу, сучасну військову техніку та озброєння з урахуванням потреб України у сфері військово-повітряних сил та протиповітряної оборони, морської безпеки, розмінування та в межах коаліції з питань боєприпасів. А також сприятиме проведенню військових тренувань.
Окремі блоки документа присвячені двосторонній співпраці в оборонній промисловості, підтримці української «формули миру», посиленню санкцій, відшкодуванню збитків, притягненню агресора до відповідальності, використанню конфіскованих російських активів та допомозі в економічному відновленні й відбудові.
Також між Україною та Бельгією поглиблюватиметься співпраця у сферах розвідки, кібербезпеки та протидії дезінформації.
Окрім того, в угоді Бельгія підтверджує підтримку майбутнього членства України в ЄС і НАТО.
Що за безпекові угоди?
У 2023 році, на полях липневого саміту НАТО у Вільнюсі, лідери «Великої сімки» (G7) погодили Спільну декларацію про підтримку України. Країни зазначили, що кожна із них працюватиме з Україною над конкретними двосторонніми довгостроковими зобов’язаннями та домовленостями у сфері безпеки. Україна своєю чергою взяла на себе зобов’язання щодо реформ.
До цієї ініціативи долучилися понад 20 країн. Велика Британія стала першою країною, яка уклала остаточну угоду. Відтоді двосторонні угоди з Україною підписали ще 10 країн: Німеччина, Данія, Франція, Італія, Канада, Нідерланди, Фінляндія, Латвія, Іспанія та Бельгія.
- Поділитися: