УП: Детективи НАБУ не провели обшук у керівника «Нафтогазу» Чернишова через прохання директора бюро

Ліворуч — глава НАБУ Семен Кривонос, праворуч — Олексій Чернишов
Ліворуч — глава НАБУ Семен Кривонос, праворуч — Олексій Чернишовhromadske / Кабінет Міністрів

Детективи Національного антикорупційного бюро не провели обшук у голови правління «Нафтогазу» Олексія Чернишова на прохання директора НАБУ Семена Кривоноса.

Про це заявляють журналісти-розслідувачі «Української правди».

Журналіст Михайло Ткач заявив, що одразу чотири джерела в антикорупційних органах підтвердили, що обшуки не провели через вплив директора НАБУ Семена Кривоноса. Хоча на той час уже була ухвала Вищого антикорупційного суду на обшук будинку Чернишова в Козині Київської області.

За даними джерел УП, справа, у межах якої мали провести обшуки, стосувалася ймовірного одержання неправомірної вигоди Чернишовим та його оточенням від забудовника Сергія Копистири, власника групи компаній KSM Group.

У згаданій ухвалі суду йдеться про те, що чиновники Мінрегіону в період, коли його очолював Чернишов, могли бути причетними до незаконної передачі Копистирі ділянки для зведення житлового комплексу (за адресою Тираспольська, 43 — «Квіти України»).

Зокрема, за даними журналістів, квартиру від KSM Group Копистири має дружина спецслужбовця Вадима Марчука, який у 2021-2023 роках забезпечував охорону Чернишова, коли той очолював Мінрегіон. Тож один з обшуків проводився у квартирі жінки.

Окрім того, за інформацією співрозмовників УП в політичних колах, Чернишова нібито планували повернути на посаду в Кабінет Міністрів. А втім, з НАБУ стався черговий витік до Офісу президента щодо можливих питань до посадовця з боку детективів, тому в ОП це питання поставили на паузу.

«Зливи» НАБУ

Журналісти-розслідувачі Bihus.Info повідомили, що непублічну інформацію щодо роботи НАБУ — внутрішні документи бюро, ухвали, скриншоти листувань тощо — «зливали» фігуранти розслідувань самого НАБУ.

Докази цьому знайшли у вилучених слідством телефонах бізнесмена Юрія Голика — той називав себе «ідеологом “великого будівництва”».

Ще наприкінці травня стало відомо, що Управління внутрішнього контролю НАБУ розслідує можливий витік інформації за ст. 364 та ст. 387 Кримінального кодексу України й навіть провело обшуки вдома у детектива НАБУ (але не в приміщеннях агентства). Як зазначається, провадження розпочали після службової записки викривача-співробітника НАБУ.

Тоді директор НАБУ усунув від обов’язків Гізо Углаву на час розслідування — за заявою самого Углави про можливий конфлікт інтересів.

На тлі цього американське видання NBC News написало, що питання боротьби з корупцією викликало напруженість у відносинах між Києвом та Вашингтоном, а останні пертурбації в НАБУ стали прикладом постійної необхідності реформ.