НАБУ відкрило провадження щодо розголошення даних, які були в розслідуванні УП — Ткач

НАБУ, Вивіска на будівлі Національного антикорупційного бюро України в Києві, 18 грудня 2015 року
НАБУ, Вивіска на будівлі Національного антикорупційного бюро України в Києві, 18 грудня 2015 рокуНужненко Сергій / УНІАН

Журналіст Михайло Ткач заявив, що в Національному антикорупційному бюро шукають тих, хто «злив» розслідувачам інформацію про непроведений обшук у голови правління «Нафтогазу» Олексія Чернишова.

Про це Ткач написав у соцмережах.

Він заявив, що НАБУ відкрило кримінальне провадження за статтею 387 Кримінального кодексу — розголошення даних оперативно-розшукової діяльності, досудового розслідування — за фактом «зливу» ухвали на обшуки у Чернишова.

Нагадаємо, «Українська правда» опублікувала розслідування, як НАБУ отримало ухвалу на обшук у керівника «Нафтогазу» та колишнього міністра Олексія Чернишова, але так її й не реалізувало. За даними розслідувачів, обшуки нібито особисто саботував директор НАБУ Семен Кривонос.

Як доказ журналісти опублікували першу сторінку ухвали.

«Якби цю ухвалу не отримали журналісти, тобто ми, ніхто б і не дізнався про те, що НАБУ перетворюється на кишеньковий правоохоронний орган, де діють різні правила щодо різних посадових осіб», — заявив Ткач.

Ми звернулися по коментар до пресслужби НАБУ, але там зазначили, що не коментують цю інформацію.

«Зливи» НАБУ

Раніше журналісти-розслідувачі Bihus.Info заявили, що непублічну інформацію щодо роботи НАБУ — внутрішні документи бюро, ухвали, скриншоти листувань тощо — «зливали» фігуранти розслідувань самого НАБУ.

Докази цьому знайшли у вилучених слідством телефонах бізнесмена Юрія Голика — той називав себе «ідеологом “великого будівництва”».

Ще наприкінці травня стало відомо, що Управління внутрішнього контролю НАБУ розслідує можливий витік інформації за ст. 364 та ст. 387 Кримінального кодексу України й навіть провело обшуки вдома у детектива НАБУ. Як зазначається, провадження розпочали після службової записки викривача-співробітника НАБУ.

Після публікації журналістського розслідування депутати запросили голову НАБУ Семена Кривоноса на засідання антикорупційного комітету Верховної Ради. Але той в останній момент через соцмережі повідомив, що не прийде.

Кривонос заявив, що паралельно тривають і досудове, і службове розслідування, а обговорювати проміжні та фінальні результати розслідування без участі керівника САП Олександра Клименка «недопустимо».