Угорщина передала Україні план дій щодо розвитку співпраці. Зокрема, йдеться про енергетику

Угорщина запропонувала Україні план дій щодо розвитку співпраці. Він передбачає розвиток транскордонного економічного співробітництва та створення спеціальних економічних зон.
Про це повідомив угорський міністр закордонних справ Петер Сіярто на саміті НАТО у Вашингтоні, цитує Telex.
Сіярто зазначив, що раніше передав українському колезі Дмитру Кулебі план дій, а перед цим вони обговорювали його близько години. Міністр запропонував будівництво нових прикордонних переходів, реконструкцію мосту через Тису, нове залізничне сполучення, а також зміцнення співпраці в енергетичній сфері.
«Очевидно, якщо дві сусідні країни співпрацюють, енергетична безпека може взаємно покращитися», — заявив Сіярто.
За словами глави угорського МЗС, план дій поставить угорсько-українські відносини в «інші рамки розвитку». Тепер Київ має вивчити угорський план і надіслати свої пропозиції.
Кулеба також розповів про цю зустріч. Каже, що поінформував Сіярто про ситуацію на передовій, а також про підготовку до другого Саміту миру.
«У цьому контексті я наголосив, що жодні мирні ініціативи не можуть ґрунтуватися на наративах росії», — зазначив глава української дипломатії.
Він зауважив, що подальші спільні кроки у двосторонніх відносинах глави МЗС обговорювали на тлі домовленостей, досягнутих під час нещодавнього візиту прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана до Києва.
«Миротворча місія» Орбана
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан 2 липня приїздив до Києва на зустріч із президентом Володимиром Зеленським, де закликав його «зробити перерву, припинити вогонь і потім почати переговори».
Це була перша з 2010 року поїздка Орбана до України. Прем’єр приїхав наступного дня після того, як почався піврічний період головування Угорщини в Раді Європейського Союзу.
Після візиту до Києва Орбан вирушив з неанонсованим візитом до Москви. А втім, в Україні та ЄС наголосили: він не має жодних повноважень проводити переговори від імені Євросоюзу чи України. У відповідь на критику Орбан і сам визнав, що не має мандата на «мирні переговори», але стверджував, що Будапешт «може бути гарним знаряддям миру» в руках інших.
Після візиту до України та рф Орбан вирушив до Китаю — давнього союзника росії, який не підтримує українську «формулу миру», а натомість просуває свою. Глава Китаю Сі Цзіньпін на зустрічі з Орбаном також казав про «швидке припинення вогню та політичне врегулювання» російсько-української війни, не зазначивши, чи передбачає це підтримку територіальної цілісності України.
- Поділитися: