Ексрозвідника Червінського, якого відпустили з-під варти, відправили під домашній арешт, але в іншій справі
Колишньому розвіднику Роману Червінському обрали запобіжний захід у справі про хабарництво — домашній арешт. Напередодні його випустили під заставу у розмірі 9 млн гривень у справі про обстріл аеродрому «Канатове».
Про це повідомило «Суспільне».
Прокурори запросили для Червінського цілодобовий домашній арешт після його виходу з-під варти. Натомість захист просив обрати йому запобіжний захід у вигляді особистого зобовʼязання, аргументувавши це тим, що Червінський має пройти медогляд, крім того, він є чинним військовим. Адвокати оголосили про намір подати апеляцію.
На засіданні суду також був присутній п’ятий президент України Петро Порошенко, який напередодні вніс заставу за Червінського в іншій справі. Він, депутатки від «Європейської Солідарності» Ірина Геращенко та Вікторія Сюмар, а також колишній політвʼязень Володимир Балух висловили бажання взяти ексрозвідника на поруки.
Що це за справа?
За даними слідства, у липні 2020 року Червінський видавав себе за впливового посадовця фіскальної служби, щоб разом зі спільниками заволодіти коштами підприємця на суму 100 тисяч доларів. За ці кошти він нібито обіцяв підприємцю допомогти повернути затриману партію тютюнових виробів.
За обвинуваченням у цій справі колишньому розвіднику загрожує до 8 років позбавлення волі.
Національна поліція у грудні 2023 року публікувала відео, що нібито підтверджує участь Червінського.
За словами військового та його адвоката Костянтина Глоби, відео, яке виклали в інтернет, було записане незаконно, воно порізане та сфальсифіковане.
Сторона захисту наполягає, що Червінський нібито просто опинився там під час розмови, приходив по своїх справах і його попросили щось пояснити. За твердженням захисту, запис зробив провокатор.
Хто такий Роман Червінський?
Раніше він працював у Службі безпеки України та Головному управлінні розвідки і став відомий у медіа завдяки кільком операціям.
За словами Червінського, у 2019 році він спланував і реалізував захоплення проросійського бойовика Володимира Цемаха, причетного до збиття Boeing 777 поблизу Донецька.
Крім того, Червінський каже, що відповідав за операцію щодо затримання найманців ПВК «Вагнер», також відому як «Вагнергейт». Після провалу операції через можливий витік інформації він заявив, що на розвідників тиснули погрозами про звільнення та кримінальними провадженнями. Передавалися вони нібито з Офісу президента.
У 2022 році Червінський брав участь у невдалій операції з переманювання російського літака. Через операцію СБУ відкрила кримінальну справу, пов’язавши її з ракетним обстрілом аеродрому «Канатове» в Кіровоградській області. Унаслідок обстрілу загинув командир військової частини, 17 українських захисників зазнали поранень, було повністю знищено два бойові винищувачі Повітряних сил ЗСУ, а злітна смуга та інша техніка й будівлі зазнали значних пошкоджень.
Іноземні видання також називали Романа Червінського «координатором» операції з підриву газопроводів «Північний потік». Сам він заперечував будь-яку причетність до диверсії на трубопроводах.
- Поділитися: