Лідер партії «Рух нових сил», екс-президент Грузії Міхеіл Саакашвілі є фігурантом у трьох кримінальних провадженнях, які розслідують українські правоохоронці.

Лідер партії «Рух нових сил», екс-президент Грузії Міхеіл Саакашвілі є фігурантом у трьох кримінальних провадженнях, які розслідують українські правоохоронці.

Про це він заявив після допиту в Службі безпеки України 10 січня, повідомляє кореспондент Громадського.

За словами Саакашвілі, перша справа пов’язана з організацією акцій протесту і так званими «грошима Курченка». Безпосередньо щодо цієї справи його й допитували в СБУ.

«Сьогодні всі питання на допиті стосувалися виключно політичного характеру. Я їм пояснював, як організовуються і проводяться політичні акції, як люди приходять на ці акції, що значить координація політичних сил. Я провів їм цілий курс політології», — розповів Саакашвілі.

Друга справа пов’язана з сутичками і зіткненнями між прихильниками Саакашвілі й правоохоронцями. Тоді частина радикально налаштованих учасників «маршу за імпічмент»  намагалися силою потрапити у Жовтневий палац. Саакашвілі заявив, що у цій справі він виступає у якості свідка.

Третя справа стосується подій під час Революції Гідності.
« Я там у якості свідка проходжу. Справа стосується так званих грузинських снайперів у розстрілах на Майдані …  ніяких грузинських снайперів немає, є російські актори, ГРУ-шники або інші шпигуни. А італійський канал, з подачі російської пропаганди, зробив про це сюжет. Після цього в Україні перевіряють ці факти і витрачають ресурси на перевірку фактів російської пропаганди», — сказав Саакашвілі.

Перед допитом СБУ Саакашвілі також заявив, що вбита правозахисниця Ірина Ноздровська брала участь у його захисті.

9 січня Саакашвілі прийшов на допит до ГПУ і давав свідчення щодо розстрілів на Майдані у Києві на початку 2014 року.

Нагадаємо, що суд у Тбілісі засудив екс-президента Грузії Міхеіла Саакашвілі до трьох років позбавлення волі. Саакашвілі пред’явили обвинувачення за статтею «зловживання службовими повноваженнями» у справі Сандро Гиргвліані.

Увечері 8 грудня 2017 року позбавленого громадянства екс-очільника Одеської ОДА Міхеіла Саакашвілі затримали у Києві.

Генпрокурор Луценко повідомив, що Саакашвілі помістили до ізолятора тимчасового тримання.

Громадське слідкувало наживо за подіями у Києві після затримання Саакашвілі.

5 грудня до квартири Саакашвілі прийшли з обшуками. Політика затримали, але його прихильники заблокували авто силовиків і звільнили політика. Після цього Саакашвілі разом із соратниками попрямував під Верховну Раду, де влаштували мітинг.

Генпрокурор Луценко заявив, що затримання Саакашвілі пов’язане з доказами фінансування мітингів «Руху нових сил» під Радою олігархом-утікачем Сергієм Курченком. За даними ГПУ, команда Саакашвілі отримала 500 тисяч доларів від Росії. 

Громадське слідкувало наживо з подіями навколо затримання Саакашвілі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прорив у наручниках: що зірвало затримання Саакашвілі

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile