Угорський уряд вирішив удвічі збільшити допомогу закарпатським угорцям у 2019 році. Йдеться про кошти, які уряд виділить на освіту, охорону здоров’я, медіа, соціальну та культурну сферу.

На соціальний пакет для закарпатських угорців уряд виділить 3 мільярди форинтів (близько 300 мільйонів гривень) — це вдвічі більше, ніж планувалося, заявив представник угорського уряду Арпад Янош Потапі.

За його словами, що ці кошти допоможуть 23-24 тисячам людей, залучених у вищезазначених сферах, у вигляді доплат до річного заробітку. Так, наприклад, обсяг щорічних субсидій для угорських вчителів Закарпаття зросте з 270 до 500 тисяч форинтів, стверджує урядовець.

Потапі зазначив, що збільшення підтримки було необхідним з огляду на нинішню «напружену дипломатичну ситуацію та нестабільність української економіки».

Він нагадав, що уряд Угорщини запропонував соціальний пакет допомоги для Закарпаття у 2015 році у зв’язку з «економічним та соціальним становищем України» та війною на сході.

У жовтні 2018 року Київ закликав Парламентську асамблею НАТО вплинути на Угорщину, яка блокує комісію Україна-НАТО.

Раніше глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що Угорщина продовжить блокувати комісію Україна-НАТО на рівні міністрів.

Зі свого боку глава МЗС України після зустрічі заявив, що Угорщина змінить назву посади «уповноваженого міністра по Закарпаттю» найближчими днями.

Нагадаємо, на початку серпня угорський уряд вирішив створити посаду міністра, відповідального за розвиток Закарпатської області та програми розвитку дитячих садків Карпатського басейну.

МЗС вручило угорському дипломату Ласло Папу ноту з вимогою надати офіційні роз’яснення щодо рішення уряду, адже до сфери уповноваженого міністра зарахували частину суверенних території України.

Також МЗС України висловило протест угорському дипломату Ласло Папу через антиукраїнські заяви прем'єр-міністра країни Віктора Орбана. Виступаючи в університеті Румунії, Орбан висловив сумнів щодо реалістичності прагнень України стати членом ЄС і НАТО.

31 серпня міністр закордонних справ України Павло Клімкін після розмови з главою МЗС Угрорщини Петером Сіярто повідомив, що влада Угорщини змінить назву посади уповноваженого «по Закарпаттю».

Конфлікт між Україною та Угорщиною розпочався після ухвалення Верховною Радою нового закону про освіту.

28 вересня 2017-го року в Україні набув чинності закон «Про освіту». Закон визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовах. 

Низка країн, зокрема Угорщина, розкритикували закон через те, що він нібито обмежує права національних меншин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мовний закон: чому обурені Будапешт, Бухарест та Варшава?

Угорщина продовжує блокувати проведення комісії Україна-НАТО на найвищому рівні. 

Також раніше Пристайко заявляв, що президент Петро Порошенко у липні відвідає саміт НАТО у Брюсселі, навіть якщо Угорщина заблокує проведення засідання комісії «Україна — НАТО».

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile