20 українських громадських організацій вимагають у Міністерства фінансів США запровадити санкції проти генерального прокурора Юрія Луценка та міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, включивши їх до Глобального акту Магнітського.

Про це повідомляє Центр протидії корупції.

Причинами запровадження санкцій організації називають порушення прав людини, саботаж реформ, корупцію та перешкоджання правосуддю з боку Авакова та Луценка.

А саме провал реформи прокуратури, поліції, саботування розслідування вбивств й атак на активістів (серед конкретних згаданих прикладів — справа радниці міськголови Херсона Катерини Гандзюк, юристки Ірини Ноздровської, учасника бойових дій Віталія Олешка), «злив» справ Януковича, відсутність розслідування справи Майдану.

«Через свою діяльність ці політки стали токсичними, а тому повинні піти з посад та понести відповідальність», — ідеться у заяві.

Підтримали заяву «Фундація Регіональних Ініціатив», Transparency International Ukraine, BIHUS.INFO, ініціатива «Хто Замовив Катерину Гандзюк» та ще кілька організацій.

Глобальний акт Магнітського — це закон США, що дозволяє блокувати активи та накладати заборону на в’їзд до США людей, які порушили права людини або причетні до корупції.

«Акт Магнітського» розробили у 2012 році в США — він визначав людей, причетних до загибелі в російському слідчому ізоляторі юриста фонду Hermitage Capital Сергія Магнітського, який розкрив корупційні схеми, організовані російськими чиновниками та силовиками. Документ запроваджував заборону на в'їзд до США та фінансові санкції низці російських чиновників. Згодом свої «акти Магнітського» схвалили Канада і країни Балтії.

Поділитись: