Зняття недоторканності з 5 президента України і чинного народного депутата Петра Порошенка тою чи іншою мірою підтримує 74% українців. 21% — не підтримує.

Про це свідчать дані опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.

Опитані оцінювали заяву лідера партії «Слуга Народу» Олександра Корнієнка про те, що їхня фракція планує зняти недоторканність з Петра Порошенка, якщо такий запит надійде до Верховної Ради.

Опитування проводили методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера, на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення України віком від 18 років. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України — АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. Під час опитування провели 1500 інтерв'ю, похибка вибірки з імовірністю 0,95 не перевищує 3%.

Нагадаємо, 18 листопада Державне бюро розслідувань направило до Генеральної прокуратури проєкт підозри п'ятому президенту України Петру Порошенку. Він стосується можливого неправомірного впливу на проведення конкурсу з добору кандидатів для призначення членів Вищої ради правосуддя у березні-травні 2019 року.

Сам Порошенко назвав цю підозру «абсолютною дурістю».

Адвокат Порошенка заявив, що ця підозра — провокація проти генпрокурора Руслана Рябошапки.

Зазначимо, що ймовірні зловживання попереднього президента полягають у призначенні ним двох членів Вищої ради правосуддя поза правилами та процедурою. 

10 квітня Порошенко отримав перелік із рекомендованих до призначення осіб у члени Вищої ради правосуддя. Не вистачало двох людей. І замість повторного конкурсу тодішній президент видав указ, яким змінив процедуру призначення членів ВРП: якщо комісія не обирає членів, то їх одноосібно призначає президент.

Так, Порошенко призначив членами ВРП Андрія Василенка і Михайла Ісакова. Сталося це 13 травня — за 6 днів до складення присяги Зеленським. Провадження за цими фактами ДБР почало теж за заявою Портнова.

Автор: Борис Ткачук
Поділитись: