92% українців вважають, що у кафе, ресторанах та інших закладах меню українською мовою обов’язково має бути на всій території України (паралельно з російськомовною версією або без неї). 41% респондентів вважає, що меню обов’язково має бути російською мовою (паралельно з україномовною версією).

Про це свідчить нове опитування Київського міжнародного інституту соціології, яке провели з 20 по 23 червня 2020 року.

Відповідаючи на запитання, якою мовою — українською та/або російською — має бути меню в закладах харчування (крім таких мов, як англійська та ін.). найчастіше українці обирали відповідь «українською та російською мовами на всій території країни» (40%). На другому місці в рейтингу був варіант «обов’язково українською мовою і додатково російською мовою, де більшість населення цього бажає» (27%), на третьому — «тільки українською мовою на всій території країни» (25%), на четвертому — «обов’язково російською мовою і додатково українською мовою, де більшість цього бажає» (1%).

Фото:

КМІС

КМІС провів опитування методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів серед 2000 респондентів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не ввійшли території, які тимчасово не контролюються владою України, — АР Крим та окремі райони Донецької та Луганської областей.

Статистична похибка вибірки не перевищує: 2,2% для показників близьких до 50%, 2,1% — для показників близьких до 25%, 1,4% — для показників близьких до 10%. 

Поділитись: