Адвокат Окружного суду заявив, що під час обшуку вилучили кілька справ щодо Горбатюка і Ситника. Горбатюк спростовує

Адвокат Євген Солодко, який представляє інтереси Окружного адміністративного суду Києва, заявив, що директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник і керівник управління спецрозслідувань Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк могли переслідувати власні інтереси під час обшуку суду.
Слова Солодко наводить видання «Українська правда».
«В п’ятницю директор НАБУ мав бути в Сарнах, де повинен був розглядатися адмінпротокол, щодо його відпочинку, але замість того він вийшов на брифінг…і все б нічого, але під час обшуку було вилучено, зокрема у судді Арсірія декілька адміністративних справ стороною яких є Горбатюк і Ситник», — заявив юрист під час брифінгу.
Зокрема, справа за відповідним позовом до директора НАБУ Ситника про оскарження його дій у прийнятті на службу на посади старших детективів та детективів без оголошення та проведення відповідного конкурсу.
«Інше провадження за позовом Горбатюка до ГПУ і Луценка Юрія Віталійовича про визнання протиправним дій та скасування наказу номер 91 від 16.05.2018 року. Я так розумію, це наказ про реорганізацію його колишнього підрозділу», — зазначив Солодко.
Адвокат також заявив, що Горбатюк і Ситник могли відстоювати власні інтереси. Він додав, що 29 липня Державне бюро розслідувань зареєструвало заяву про скоєння «втручання у правосуддя», у зв’язку з тим, що у 26 липня робота суду була повністю заблокована.
Солодко запевнив, що у суді зацікавлені у тому, щоб судді, які згадуються у фільмі НАБУ, отримали підозри, бо тоді вони стануть повноцінними учасниками процесу і зможуть себе захищати, однак підозр наразі немає.
У коментарі Громадському керівник управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк стверджує, що інформація про нібито вилучені справи щодо нього та Ситника – вигадка.
«Відверта маніпуляція, вигадки, пошук якоїсь нібито компрометуючої інформації аби відволікти увагу від суті справи», — пояснив Горбатюк.
Він зазначив, що оскаржував наказ про проведення перевірки свого підрозділу департаменту спецрозслідувань, «і не тільки це розглядається — ще є позов до комісії адвокатів про не притягнення адвоката, про догану розглядався позов».
«Мені цікаво, яка у мене, на думку Солодко, може бути зацікавленість. Вплинути незаконно, через обшуки на суддів, щоб вони прийняли рішення? Це він своїми категоріями на нас покладає (відповідальність – ред.)? У мене єдина зацікавленість: щоб всі позови розглядалися згідно вимог законодавства, тому що ми впевнені у своїй позиції», — підкреслив Горбатюк.
Він також зазначив, що не розуміє, про яку саме зацікавленість ідеться і послався на презумпцію невинуватості.
«Хай Солодко розкаже, як саме я мав використовувати обшуки у справі за моїм позовом (у власних інтересах — ред.), в який спосіб. Хай він назве цей спосіб, і тоді я його прокоментую», — зазначив Горбатюк.
Нагадаємо, 26 липня детективи Національного антикорупційного бюро разом з управлінням спецрозслідувань Генпрокуратури прийшли з обшуками в Окружний адміністративний суд Києва. Пізніше стало відомо, що прокуратура підготувала повідомлення про підозру для керівництва і чотирьох суддів Окружного адміністративного суду Києва за фактами втручання в діяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів.
Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що 31 липня він повернеться до роботи і вирішить, підписувати чи ні підозри суддям Окружного адміністративного суду Києва, де нещодавно пройшли обшуки, однак раніше керівник управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк повідомив, що керівництво ГПУ затягує підписання підозр суддям Окружного адмінсуду.
Окружний адміністративний суд Києва раніше прославився низкою резонансних рішень: так, він визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку, усунув з посади очільницю МОЗ Уляну Супрун, поновив Насірова на посаді голови Державної фіскальної служби, заморозив перейменування УПЦ МП та зупиняв конкурс на посаду глави митниці, дозволив заступнику глави СБУ Демчині не показувати декларацію, заборонив приватизацію Центренерго та ухвалив чимало інших дивних рішень.
- Поділитися: