Керівник управління спецрозслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк припускає, що більшість доказів причетності суддів Окружного адміністративного суду Києва до зловживань уже може бути знищена. Однак він зазначив, що приховати всі докази нереально через масштаби зловживань.

Про це Горбатюк заявив у інтерв'ю Deutsche Welle.

За його словами, обшуки планувалося провести не лише в приміщенні Окружного адмінсуду Києва, а й безпосередньо в кабінетах суддів. Однак ані керівництво ГПУ, ані суди не дозволили цього. 

На запитання про те, чи можна вважати, що в зв’язку із цим докази причетності суддів до зловживань безслідно втрачені, глава управління спецрозслідувань ГПУ відповів ствердно.

«Думаю, так. Більша частина втрачена. Однак зловживання настільки масштабні, порушень настільки багато, що нереально все знищити. Але найбільш важливі докази, які прямо можуть свідчити про причетність, напевно вже знищені. Утім, є докази, які непрямо свідчать про зловживання, але до них нам треба ще добратися», — зазначив Горбатюк.

Нагадаємо, у цьому ж інтерв’ю Сергій Горбатюк висловив невпевненість у тому, чи підпише керівництво ГПУ підозри суддям Окружного адміністративного суду Києва, де днями пройшли обшуки.

Нагадаємо, 26 липня детективи Національного антикорупційного бюро разом з управлінням спецрозслідувань Генпрокуратури прийшли з обшуками в Окружний адміністративний суд Києва. Пізніше стало відомо, що прокуратура підготувала повідомлення про підозру для керівництва і чотирьох суддів Окружного адміністративного суду Києва за фактами втручання в діяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Окружний адміністративний суд Києва раніше прославився низкою резонансних рішень: так, він визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку, усунув з посади очільницю МОЗ Уляну Супрун, поновив Насірова на посаді голови Державної фіскальної служби, заморозив перейменування УПЦ МП та зупиняв конкурс на посаду глави митниці, дозволив заступнику глави СБУ Демчині не показувати декларацію, заборонив приватизацію Центренерго та ухвалив чимало інших дивних рішень.

Поділитись: