Адвокат українських моряків Микола Полозов заявив, що вогнепальну зброю та боєприпаси, які вилучили під час захоплення кораблів у Керченській протоці, залишили у РФ як речові докази у справі та не повернули Україні.

Про це повідомляє «Інтерфакс-України».

«Було вилучено близько 30 одиниць зброї моряків, зокрема автомати Калашникова і пістолети Макарова, сотні одиниць боєприпасів до артилерійських установок, а також радіонавігаційне обладнання. Також морякам не повернули вилучені у них телефони, флеш-карти, електронні накопичувачі. Усе це залишилося як речові докази в Росії», — сказав Полозов.

За словами адвоката, моряки скаржилися, що їм не повернено особисті речі, натільні хрестики, ланцюжки тощо. Полозов зазначив, що українська сторона розбиратиметься з цією ситуацією.

Він додав, що судна надалі залишаються речовими доказами у справі та передані Україні на відповідальне зберігання.

«Згідно з Кримінальним кодексом РФ, відповідальне зберігання забороняє будь-які дії, зокрема ремонт та експлуатацію майна до виключення його з-поміж речових доказів», — пояснив він.

За словами Полозова, у разі порушення російська сторона має право заявити про це в Міжнародному трибуналі ООН з морського права.

Водночас Володимир Зеленський заявив, що спілкувався з командиром Військово-морських сил ЗСУ Ігорем Воронченком та домовився, що українська сторона відремонтує кораблі протягом 3 місяців.

Полозов пояснив, що доля речових доказів та участь у суді українських моряків, буде вирішена після завершення попереднього слідства у справі та направлення матеріалів до суду.

20 листопада повернуті Росією малі броньовані артилерійські катери «Нікополь» і «Бердянськ» та буксир «Яни Капу» прибули в порт Очаків на Миколаївщині.

Також командувач ВМС України Ігор Воронченко заявив, що росіяни «угробили» малі броньовані артилерійські катери «Нікополь» і «Бердянськ» та буксир «Яни Капу»

Зранку 25 листопада 2018 року українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Усіх українців звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі.

25 травня міжнародний трибунал з морського права у справі про захоплення Росією 24 українських моряків зобов’язав Росію негайно звільнити військові кораблі й повернути їх під контроль України.

7 вересня відбувся великий обмін полонених, з російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Павло Гриб та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile