Президент Володимир Зеленський заявив, що українська сторона вивчить три повернуті Росією кораблі та звернеться до РФ, щоб вона повернула речі, яких не вистачає.

Про це Зеленський повідомив під час зустрічі з журналістами в Очакові вночі 20-21 листопада.

«Я дуже радий, що наші військові катери на місці. Як ми й обіцяли, ми повернули наших моряків, і повернули наші катери. Те, що ми побачили, дійсно не вистачає та обладнання частково не вистачає. Я побачив стан, буде розслідування, ми побачимо всі деталі. Ми обов'язково звернемося до російської сторони, щоб нам повернули все, що там є», — сказав Зеленський.

Президент додав, що спілкувався з командиром Військово-морських сил ЗСУ Ігорем Воронченком та домовився, що українська сторона відремонтує кораблі протягом 3 місяців.

20 листопада повернуті Росією малі броньовані артилерійські катери «Нікополь» і «Бердянськ» та буксир «Яни Капу» прибули в порт Очаків на Миколаївщині.

Також командувач ВМС України Ігор Воронченко заявив, що росіяни «угробили» малі броньовані артилерійські катери «Нікополь» і «Бердянськ» та буксир «Яни Капу»

Зранку 25 листопада 2018 року українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Усіх українців звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі.

25 травня міжнародний трибунал з морського права у справі про захоплення Росією 24 українських моряків зобов’язав Росію негайно звільнити військові кораблі й повернути їх під контроль України.

7 вересня відбувся великий обмін полонених, з російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Павло Гриб та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.

Поділитись: