Адвокат народного депутата України Петра Порошенка Ігор Головань відреагував на повідомлення про рішення про примусовий привід п’ятого президента на допит у Державне бюро розслідувань.

Про це адвокат написав у Facebook.

Зокрема, він заявив, що влада намагається відволікти увагу суспільства від нездатності захистити країну та громадян.

За словами адвоката, суд не повідомив Порошенку про своє засідання, як цього вимагає законодавство, і «порушив територіальну підсудність, тобто ухвала є очевидно неправосудною».

«Це взагалі юрисдикція не Печерського суду, а Шевченківського. Такий поспіх і повне нехтування законом можна пояснити лише політичним тиском з боку Офісу президента, який — принагідно нагадуємо — задокументований на так званих «плівках Труби», — заявив Головань.

Адвокат зазначив, що на вівторок, 25 лютого запланована закордонна поїздка Порошенка. Головань бачить в цьому ознаку «прямого негласного і незаконного стеження» за колишнім главою держави.

За словами адвоката, вони оскаржать рішення і представлять скаргу до Вищої ради правосуддя на притягнення судді до відповідальності.

Раніше видання НВ повідомило, що Печерський районний суд Києва постановив примусово доправити на допит в Державне бюро розслідувань п’ятого президента України, народного депутата Петра Порошенка.

Перед тим очільниця Держбюро розслідувань Ірина Венедіктова повідомила, що її відомство готує документи, аби силою привести на допит народного депутата Петра Порошенка.

Вона також зазначала, що більшість заяв до Державного бюро розслідувань проти Порошенка подав заступник глави адміністрації президента часів Януковича Андрій Портнов.

Зазначимо, востаннє Порошенко приходив на допит у ДБР 24 січня 2020 року. Тоді він заявив, що його викликали на ще один допит.

Поділитись: