Особистий адвокат президента США Дональда Трампа Руді Джуліані отримав 500 000 доларів за роботу, яку він виконав для компанії, заснованої українсько-американським бізнесменом Львом Парнасом. Останнього нещодавно заарештували у США за фінансування виборчих кампаній.

Про це розповів сам Джуліані, пише Reuters.

Бізнесмен Лев Парнас є близьким соратником Джуліані й був залучений у його намагання сприяти початку розслідування політичного конкурента Трампа, колишнього віцепрезидента Джо Байдена, який є потенційно є головним конкурентом Трампа на майбутніх президентських виборах.

Джуліані розповів, що компанія Парнаса звернулася за його послугами приблизно у серпні 2018 року. За словами Джуліані, його наймали для консультацій компанії Fraud Guarantee щодо юридичних консультацій щодо регуляторних питань.

Адвокат Трампа розповів, що гроші надійшли двома виплатами, здійсненими протягом кількох тижнів. Він сказав, що не може згадати дати виплат. Він сказав, що більшість робіт, які він робив, були завершені у 2018 році.

Джуліані заявив, що впевнений, що гроші, які він отримував, були з джерела всередині країни, але він не сказав, звідки вони беруться.

«Я знаю, поза всяким сумнівом, джерело грошей не є сумнівним джерелом. Гроші не надходили від іноземців. Я можу це виключити на 100%», — сказав він в інтерв’ю Reuters.

Він відмовився сказати, чи були гроші йому виплачені безпосередньо компанією Fraud Guarantee чи з іншого джерела.

Джон Дауд, адвокат Парнаса та Фрумана, заявив виданню, що не буде обговорювати джерело фінансування, яке Джуліані отримав за роботу.

Нещодавно стало відомо, що федеральні прокурори «вивчають взаємодію Джуліані» з Парнасом та іншим соратником Джуліані, Ігорем Фруманом, якого також звинувачували у фінансуванні виборчих кампаній.

Згідно з обвинувальним висновком прокуратури США, невідомий російський підприємець домовлявся про те, щоб на рахунки в закордонних банках, які контролюються Фруманом, у вересні та жовтні 2018 року було передано 500 000 доларів. Ці гроші частково використовували Фруман, Парнас та ще двоє чоловіків, які, за версію обвинувачення, отримали вплив на американських політиків та кандидатів, йдеться в повідомленні обвинувачення.

Нагадаємо, 10 жовтня у США затримали двох бізнесменів, вихідців із Радянського Союзу, Ігоря Фрумана та Льва Парнаса. Їх називають сполучною ланкою між адвокатом Дональда Трампа Рудольфом Джуліані й українськими високопосадовцями й вважають причетними Джуліані чинити тиск на українську сторону в інтересах Трампа.

Фрумана і Парнаса викликали на 10 та 11 жовтня для надання свідчень у Конгресі США в межах розслідування про ймовірний тиск Трампа на президента України Володимира Зеленського. Однак бізнесмени відмовилися виступати перед конгресменами.

Фруман і Парнас — уродженці України та Білорусі, які мають американське громадянство. Обидва вони вели бізнес у США і фінансували Республіканську партію на парламентських виборах 2018 року. 

Затримання Фрумана і Парнаса у США пов’язане саме зі звинуваченнями у порушенні законодавства про фінансування виборчої кампанії, обмані Федеральної виборчої комісії та змові.

У 2018 році Фруман і Парнас перевели на користь Республіканської партії та прихильників Трампа кошти, на суму понад 500 тисяч доларів. Великі платежі надсилали з рахунків нещодавно відкритих компаній, зокрема спільної компанії Фрумана і Парнаса Global Energy Producers LLС.

Зокрема. за інформацією Федеральної виборчої комісії, у 2018 році Фруман і Парнас пожертвували 325 тисяч доларів компанії America First Action, яка надає підтримку чинному президенту США Дональду Трампу.

Прокурори у США припускають, що частина цих коштів була незаконно отримана від іноземців, зокрема росіян.

Раніше журналісти BuzzFeed News і OCCRP, які провели спільне розслідування, з’ясували, що саме Фруман і Парнас організували переговори Джуліані з ексочільниками ГПУ Юрієм Луценком та Ігорем Шокіним, які радили Джуліані, як вплинути на репутацію Джо Байдена — потенційно головного конкурента Трампа на майбутніх виборах.

Напередодні інавгурації Зеленського, у травні 2019 року, Фруман і Парнас приїздили до Києва і провели кілька зустрічей з майбутньою владою. За даними розслідувачів OCCRP, у період між першим та другим туром виборів бізнесмени спілкувалися з Сергієм Шефіром (нинішній помічник Зеленського) та Іваном Бакановим (нинішній глава Служби безпеки України).

Парнас та Фруман також намагались встановити контакт з новим президентом України Володимиром Зеленським через олігарха Ігоря Коломойського. Останній каже, що після перемоги Зеленського на президентських виборах, Парнас та Фруман приїздили до нього в Ізраїль, де він мешкав на той час та намагались домовитись про зустріч з Зеленським, але Коломойський відмовився бути посередником. А в травні 2019 року Джуліані назвав і Парнаса, і Фурмана «своїми клієнтами», пишучи у Twitter про погрози їм з боку Ігоря Коломойського.

Крім того, Парнас і Фруман імовірно намагалися домогтися усунення Марі Йованович з посади експослині США в Україні.

Поділитись: