Суд Північної Вірджинії заарештував двох партнерів адвоката президента США Дональда Трампа Рудольфа Джуліані Лева Парнаса та Ігоря Фрумана. Їх підозрюють у фінансуванні виборчої кампанії Дональда Трампа.

Про це повідомило The Wall Street Journal. 

Зазначається, що затримані Парнас і Фруман — бізнесмени зі штату Флорида. Обидва чоловіки народилися в радянських республіках, але їх національність невідома.

За інформацією Федеральної виборчої комісії, Парнас і Фруман у 2018 році пожертвували 325 тисяч доларів компанії America First Action, яка була створена у січні 2017 року для просування президентської передвиборчої компанії Дональда Трампа.

За інформацією видання, Парнаса і Фрумана вважають важливими свідками у справі щодо імпічменту Дональду Трампу. У 10 жовтня свідчити мав Парнас, а 11 жовтня — Фруман.

«Ніхто не очікує, що вони свідчитимуть добровільно. Демократи готуються змусити їх свідчити через суд», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, емігрант з колишнього СРСР Лев Парнас розповів журналістами видання BuzzFeed про те, що колишній генпрокурор Віктор Шокін та його наступник Юрій Луценко запропонували адвокату президента США інформацію, яка може допомогти команді Дональда Трампа для інформаційної кампанії проти Джо Байдена, опонента Трампа на президентських виборах-2020.

Парнас стверджував, що разом зі своїм другом Ігорем Фруманом був посередником між адвокатом президента США Рудольфом Джуліані та українськими високопосадовцями. Зокрема ексгенпрокурором Юрієм Луценком та його попередником Віктором Шокіним.

Парнас та Фруман організували розмову по Skype між Шокіним та Джуліані. Також вони організували зустріч Джуліані та ексгенпрокурора Юрія Луценка у Нью-Йорку у січні 2019-го. Журналісти стверджують, що на зустрічі Луценко передав Джуліані, документи, які на його думку доводять, що посольство США в Україні у 2016-му намагалось вплинути на вибори у США на користь Хіларі Клінтон. 

Парнас та Фруман також намагались встановити контакт з новим президентом України Володимиром Зеленським. Своєю чергою, олігарх Ігор Коломойський стверджує, що після перемоги на президентських виборах в Україні Володимира Зеленського, Парнас та Фруман приїздили до нього в Ізраїль, де він на тоді мешкав та намагались домовитись про зустріч з Зеленським. «Я сказав їм, що не збираюсь бути посередником у чиїхось зустрічах з Зеленських», — цитував BuzzFeed Коломойського.

У США триває скандал щодо ймовірного тиску Трампа на Зеленського.

  • На початку вересня 2019-го інформатор з Білого дому подав скаргу до Конгресу, у якій йшлося, що Трамп під час розмови з президентом України Володимиром Зеленським у липні 2019-го нібито вимагав відновити розслідування у справі компанії Burisma, у раді директорів якої працював Гантер Байден, син конкурента Трампа на виборах 2020, демократа Джо Байдена.
  • У Конгресі США почали розслідування щодо можливих спроб Трампа та його адвоката Рудольфа Джуліані тиснути на українську владу.
  • 24 вересня у Палаті представників США запустили процедуру імпічменту Трампу. Трамп визнав, що під час бесіди із Зеленським згадував про Байдена, але запевняє, що не тиснув на президента України.
  • 25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму липневої розмови Трампа і Зеленського. У ній Трамп просить Зеленського «зробити йому послугу» і «розібратися зі справою», на що Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде «стовідсотково його людиною».
Поділитись: