Адвоката політв’язня Володимира Балуха не пускають у СІЗО Сімферополя, де утримують Володимира, посилаючись на неробочий день. Напередодні заступник глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомив, що співробітники СІЗО побили Балуха, який голодує вже  понад 180 днів.

Адвоката політв’язня Володимира Балуха не пускають у СІЗО Сімферополя, де утримують Володимира, посилаючись на неробочий день. Напередодні заступник глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомив, що співробітники СІЗО побили Балуха, який голодує вже  понад 180 днів.

Як повідомив Громадському архієпископ Кримський і Сімферопольський Климент, разом із адвокатом вони приїхали до СІЗО, де спочатку їм відмовили співробітники колонії у доступі до Балуха. В СІЗО запропонували почекати начальника колонії, який мав би дати дозвіл на зустріч.

Втім, начальник СІЗО також відмовив Клименту та адвокату.

«Начальник СІЗО сказав, що усі питання в робочий день. Але складається дивне враження, що тільки нас не пускають. Тому що до нас 2 адвоката заходили на зустріч зі своїми підзахисними. Ще один адвокат зайшов і вже хвилин 30 його немає», — зазначив Климент.

Він наголосив, що поки чекають під стінами СІЗО на зустріч.

У СІЗО відкидають інформацію про побиття Балуха співробітниками колонії, повідомила Громадському адвокатка Балуха Ольга Дінзе.

«Адміністрація СІЗО заявляє, що ніяких прецедентів не було. Тому тільки особиста зустріч дасть можливість зрозуміти», — зазначила вона.

Начальник СІЗО повідомив Клименту та Омельченку, що вчора бачив Балуха і з ним нібито все гаразд. 

Климент повідомив, що разом із адвокатом Омельченком вони залишаються біля СІЗО і сподіваються, що доступ до Балуха все ж нададуть.

Увечерні 14 вересня заступник глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомив, що політв’язня Балуха побили представники адміністрації СІЗО Сімферополя. 

Раніше адвокатка Ольга Дінзе повідомила, що Балух почувається дуже погано та змушений приймати знеболювальне.

6 вересня Росія направила до Європейського суду з прав людини інформацію про здоров’я чотирьох українських політв’язнів, зокрема Володимира Балуха. Водночас РФ заявила, що жоден з них нібито не голодує.

1 вересня заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомив, що Балух дуже погано почувається.

За час голодування він втратив 30 кілограмів ваги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Політв’язень Балух написав листа українцям: «Вітаю всіх, хто любить Україну»

5 липня підконтрольний окупаційній владі Раздольненський районний суд Криму визнав українського політв’язня Володимира Балуха винним у нібито побитті начальника ізолятору тимчасового тримання та засудив його до 5 років позбавлення волі та штрафу 10 тисяч рублів.

10 серпня мати політв’язня Володимира Балуха відвідала його в ізоляторі тимчасового тримання у Криму. За словами матері, Володимир не розповідає їй про стан свого здоров’я, аби її не засмучувати.

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомляв, що Володимира Балуха продовжують тримати у загальній камері. Адміністрація СІЗО у Сімферополі не враховує його важкий стан. За його словами, Балуха потрібно перевести в камеру з двома ув’язненими

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Волів би вберегти Україну від дзеркальної відповіді агресору» — політв’язень Балух написав листа президенту

Президент України Петро Порошенко подякував Балуху за написаний йому лист.

Володимир Балух оголосив голодування 19 березня на знак протесту проти сфабрикованої щодо нього справи.

Адміністрація СІЗО в анексованому Сімферополі не документує перебіг голодування незаконно засудженого окупаційною владою українського активіста Володимира Балуха.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: