Адвокати наполягатимуть на повторних обстеженнях поранених українських військовополонених моряків
Адвокати військовополонених українських моряків наполягатимуть на повторних обстеженнях поранених українців. Про це у коментарі Громадському повідомив адвокат Микола Полозов, нагадавши, що наразі прооперували лише одного з трьох — Василя Сороку, а від Андрія Артеменка та Андрія Ейдера досі надходять скарги.
«Прооперований був один з поранених моряків - Василь Сорока, оперували його в цивільній лікарні, досить успішно пройшла операція, зараз йому набагато краще. З нього витягли 8 осколків, крім того у нього було перебито сухожилля, йому пересаджували здорові тканини з іншої частини руки. Це показує рівень тюремної медицини, коли протягом трьох місяців людині у якого осколки і немає сухожилля кололи вітаміни і дали еспандер, щоб розробляти руку. Відносно двох інших поранених — ми продовжуємо наполягати на обстеженні. Тому що скарги від них зберігаються і незважаючи на те, що екстреного втручання не потрібно, все одно всередині залишаються осколки, які необхідно витягати», — сказав адвокат.
Також Полозов зазначив, що Росія досі не надає повної, офіційної медичної документації, стосовно стану здоров’я моряків:
«Не відповідають на запити, тому що у випадку наявності цих довідок, ми могли б організувати незалежну експертизу і на підставі неї вимагати належне медичне поводження з військовополоненими», — каже Полозов.
Також російські слідчі не надають дозволу на побачення і переговори військовополонених з родичами. Крім того листи, які відправляють і родичі військовополоненим і військовополонені родичам проходять цензуру з дуже великим запізненням — два, три місяці, зазначає адвокат:
«Останні листи моряки отримали датування кінцем січня. Це теж свого роду психологічний тиск і порушення закону, тому що військовополоненим не в праві перешкоджати в здійсненні листування», — розповідає Полозов.
Також захисник нагадав, що слідство застосовувало до деяких з моряків форми непроцесуального спілкування — бесіди з оперативником ФСБ, під час яких останні намагалися сформувати якусь думку, вивідати якісь відомості.
«Але на даний момент такі спроби припинилися, останнім тиск, який ми зафіксували — це було призначення психолого-психіатричної судової експертизи, коли говорили, що якщо військовополонені відмовляться спілкуватися з лікарями, їх помістять в стаціонар і будуть застосовувати психотропні препарати. Але наші адвокати говорили як їм себе вести» — розповів адвокат.
17 квітня Лефортівський суд Москви розгляне клопотання слідчих ФСБ Росії про продовження терміну тримання українських моряків на три місяці. Моряків судитимуть шістьма групами по чотири чоловіки. Раніше термін досудового слідства у справі було продовжено до серпня 2019.
Нагадаємо, зранку 25 листопада 2018 року українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблібіля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.
Усіх українців звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада їх вивезли до СІЗО Москви.
16 січня Лефортовський суд Москви продовжив термін тримання під вартою всім 24 полоненими українським морякам до 24 та до 26 квітня 2019 року.
- Поділитися: