Команда адвокатів п'ятого президента України та чинного народного депутата Петра Порошенка оскаржила рішення про його примусовий привід на допит в Держбюро розслідувань.

Як повідомили в партії Порошенка «Європейська солідарність», зробили це одразу у кількох інстанціях. Адвокати назвали рішення суду щодо примусового приводу на допит політичним.

«Першу заяву подано до Служби безпеки України про злочинне втручання в автоматизовану систему розподілу судових справ. Тільки таке втручання могло «розподілити» цю справу, зокрема, одіозному судді Сергію Вовку, який давно пов’язаний із поплічником Януковича Андрієм Портновим», — зазначив адвокат Порошенка Ігор Головань. 

Також заяви подали до Офісу генпрокурора, Вищої ради правосуддя, Апеляційного суду міста Києва та Печерського районного суду.

В повідомленні йдеться, що вони зокрема стосуються нібито порушення слідчим ДБР територіальної підсудності, порушення процедури судового розгляду щодо народних депутатів України, порушення принципу територіальної підсудності, а також порушення вимог КПК щодо особистої присутності народного депутата України на судовому засіданні.

«Варто також звернути увагу на те, хто перший став джерелом інформації про ухвали Печерського суду і оприлюднив фрагменти скан-копій судових рішень. Це був народний депутат з президентської фракції «Слуга Народу» Олександр Дубінський», — заявили у «Євросолідарності».

Раніше повідомлялося, що Печерський районний суд Києва дозволив Державному бюро розслідувань здійснити примусовий привід експрезидента та чинного народного депутата Петра Порошенка на два допити у ДБР — 28 лютого і 6 березня. Тоді зазначалося, що постанова оскарженню не підлягає.

Перед тим очільниця Держбюро розслідувань Ірина Венедіктова повідомила, що її відомство готує документи, аби силою привести на допит народного депутата Петра Порошенка.

Вона також зазначала, що більшість заяв до Державного бюро розслідувань проти Порошенка подав заступник глави адміністрації президента часів Януковича Андрій Портнов.

Зазначимо, востаннє Порошенко приходив на допит у ДБР 24 січня 2020 року. Тоді він заявив, що його викликали на ще один допит.

Поділитись: