Адвокатка Євгенія Закревська (ліворуч)
Фото:

Богдан Кутєпов / Громадське

Адвокатку родини Гандзюк Євгенію Закревську видалили з процесу щодо обрання запобіжного заходу підозрюваному у справі, голові Херсонської облради Владиславу Мангеру. Про це із залу суду передає кореспондент Громадського.

Адвокати Мангера запропонували видалити Євгенію Закревську із судового процесу, оскільки вона, на їх думку, є потерпілою. Суддя задовільнила пропозицію захисту.

Як зазначив кореспондент, фактично тепер Євгенія Закревська позбавлена голосу в судовому процесі.

У коментарі Громадському Закревська розповіла, що 21 лютого помітила автомобіль, який за нею стежив. Відповідно вона подала заяву до СБУ із проханням з’ясувати, що це був за автомобіль. Вона зазначила, що авто було з херсонськими номерами.

Вона наголосила, що СБУ відреагувала на її заяву і з’ясувала, що стеження за адвокаткою, ймовірно, пов’язане зі справою Катерини Гандзюк. Захист Мангера, у свою чергу, взяв це до уваги і використав як аргумент, що Закревська є потерпілою у іншій справі.

«Я не погоджуюсь з рішення судді. Те, що я в іншому провадженні потерпіла… це був би найпростіший спосіб усунути будь-якого адвоката з будь-якого процесу. Це повний абсурд. Мене позбавили слова і я не могла спростовувати ахінею, яку несла сторона захисту», — повідомила у коментарі Громадському Закревська.

Вона зазначила, що наразі вона у судовому процесі перебуває у статусі спостерігача.

За підсумками засідання, Шевченківський райсуд Києва ухвалив рішення вдягти електронний браслет на Мангера і забрати у нього закордонні паспорти. Строк дії запобіжного заходу — 60 днів, до 1 червня. 

Нагадаємо,

Гандзюк критикувала обласне управління Нацполіції Херсонщини й інші органи влади. Восени 2017-го вона у дописі на Facebook звинуватила начальника Управління захисту економіки Нацполіції в області Артема Антощука у вимаганні від міської влади хабара — 3% від сум усіх підрядів і тендерів. Відтак Антощук написав заяву «заднім числом», що йому нібито пропонували хабар. А згодом правоохоронці прийшли з обшуками на роботу до самої Гандзюк.

Напад на Гандзюк сколихнув українське суспільство. Українське представництво міжнародного антикорупційного руху Transparency International закликало правоохоронців до результативного розслідування атаки на Катерину Гандзюк.

Поділитись: