УКРАЇНА

Адвокати Саакашвілі планують оскаржувати позбавлення його громадянства

27 липня, 2017 18:41
УКРАЇНА/Адвокати Саакашвілі планують оскаржувати позбавлення його громадянства
Зберегти
Вигляд
Захисники колишнього очільника Одеської Ода Міхеїла Саакашвілі не можуть сказати, коли політик повернеться до України, але планують оскаржувати позбавлення його громадянства

Захисники колишнього очільника Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі не можуть сказати, коли політик повернеться до України, але планують оскаржувати позбавлення його громадянства

Про це адвокати Саакашвілі заявили в коментарі Громадському.

Як повідомив народний депутат Юрій Дерев’янко, Саакашвілі повернеться до України, але наразі невідомо коли.

«Коли Михайло Саакашвілі повернеться — питання консультацій з адвокатами, питання отримання юридичної бази, яка дасть нам можливість захистити громадянина України. Він приїде в Україну і не збирається десь залишатися», — сказав він.

Адвокат Павло Богомазов зазначив, що Генпрокуратура ще у квітні 2015 року відмовила Грузії в екстрадиції Саакашвілі.

«У ГПУ є відділ міжнародного співробітництва, у квітні 2015 року вони дали висновок, що ті запити, які надала прокуратура Грузії, не підлягають виконанню і їх не визнала», — сказав він.

Богомазов додав, що в Україні відсутні нові провадження від Грузії і жодні рішення грузинських судів не визнані українськими судами.

Також він зазначив, що позбавлення Саакашвілі громадянства — це порушення низки законодавчих актів.

«На даний момент ми більше за все переживаємо, що коли Саакашвілі повертатиметься, у нього можуть вилучити паспорт і одразу заарештувати. Ми не знаємо на скільки далеко піде влада, але ми готові до всього», — додав Богомазов.

Адвокат Микола Неділько зазначив, що захист Саакашвілі оскаржуватиме, як указ про позбавлення політика громадянства, так і дії Держміграційної служби.

«Ми також підготуємо документи в НАБУ та міжнародні інстанції, оскільки Саакашвілі позбавили громадянства шляхом скоєння злочину вищими посадовими особами держави», — сказав Неділько.

Нагадаємо, 26 липня Державна міграційна служба повідомила, що наказом Порошенка позбавлено громадянства України Міхеїла Саакашвілі. В Адміністрації Порошенка підтвердили, що Саакашвілі позбавлено громадянства. Водночас зазначили, що указ опублікований не буде. 

Зазначається, що екс-очільника Одеської облдержадміністрації та колишнього президента Грузії позбавили українського громадянства на підставі ст. 19 закону України «Про громадянство України».

Зокрема, ідеться про «обман, свідоме подання неправдивих відомостей або фальшивих документів». 

Сам Саакашвілі заявив, що збирається повернутися в Україну попри позбавлення громадянства.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини