Адвокати екс-президента України Віктора Януковича хочуть допитати низку іноземних диломатів по справі про державну зраду їх підзахисного.

Адвокати екс-президента України Віктора Януковича хочуть допитати низку іноземних диломатів по справі про державну зраду їх підзахисного.

Зокрема, захисники мають питання до колишніх глав МЗС Німеччини, Польщі та Франції Франка-Вальтера Штайнмайера, Радослава Сікорського і Лорана Фабіуса, колишнього верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки Кетрін Ештон та інших.

8 лютого адвокати подали до Оболонського районного суду Києва другу частину списку своїх свідків у складі 103 людей і просять забезпечити їх допит, передає «Інтрефакс-Україна».

Сторона захисту вказує, що екс-глави МЗС Німеччини, Польщі та Франції можуть, зокрема, розповісти про обставини підписання Угоди про врегулювання кризи в Україні від 21 лютого 2014 року, в чому брали безпосередньо участь.

Допит Кетрін Ештон адвокати Януковича аргументують тим, що вона контактувала під час Майдану з представниками опозиції, які потім увійшли до складу нової української влади. З цієї ж причини вони хочуть допитати екс-міністра закордонних справ Естонії Урмаса Паета. Крім того, захист екс-президента вважає, що Ештон і Пает можуть повідомити деталі своєї телефонної розмови про вбивства активістів на Майдані.

Ще в списку вказано кілька десятків людей, які позначені як «жителі Криму». Ці люди, на думку адвокатів, можуть дати свідчення про обставини повернення після 20 лютого 2014 року до себе додому на півострів кримчан, які брали участь в мітингах в Києві.

Нагадаємо, Печерський районний суд Києва дозволив заочне досудове розслідування щодо екс-президента Віктора Януковича у справі розстрілів на Майдані в лютому 2014-го.

Янукович прокоментував рішення про заочне розслідування щодо нього, висловивши незадоволення.

6 вересня 2017 року Януковичу повідомили про підозру у захопленні влади. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Зрадник №1»: за що судять Януковича.

21 листопада у прокуратурі повідомили, що перші вбивства на Майдані досі не розкриті.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: 4 роки без Нігояна та Жизневського: що відомо про перші вбивства на Майдані.

Поділитись: