Йдеться про справу розстрілів на Майдані в лютому 2014-го.

Печерський районний суд Києва дозволив заочне досудове розслідування щодо екс-президента Віктора Януковича, екс-глави СБУ Олександра Якименка та екс-першого заступника СБУ Володимира Тоцького. Йдеться про справу розстрілів на Майдані в лютому 2014-го.

Про це повідомила прес-секретарка генпрокурора Лариса Сарган.

У цьому ж кримінальному провадженні є ще три фігуранти — колишній глава МВС Віталій Захарченко, заступник міністра МВС Віктор Ратушняк та колишній полковник київської міліції Петро Федчук.

Усі шестеро фігурантів кримінальної справи перебувають у розшуку, ухиляються від суду і слідства.

Стосовно колишнього президента країни Віктора Януковича розслідують кілька кримінальних справ. Президент-утікач звинувачується у державній зраді, пособництві представникам влади Росії, умисних діях, учинених з метою зміни державного кордону України, встановленого Конституцією та веденні агресивної війни.

6 вересня 2017 року Януковичу повідомили про підозру у захопленні влади. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Зрадник №1»: за що судять Януковича.

21 листопада у прокуратурі повідомили, що перші вбивства на Майдані досі не розкриті.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: 4 роки без Нігояна та Жизневського: що відомо про перші вбивства на Майдані.

Убивства Сергія Нігояна, Михайла Жизневського, Романа Сеника, викрадення Ігоря Луценка та викрадення і вбивство Юрія Вербицького 22 січня 2014-го — це найрезонансніші справи Майдану. Водночас є понад вісім десятків інших епізодів. Усі вони умовно об’єднані в одну велику «Справу Майдану». 

Про масштаби «Справи Майдану» найбільш промовисто свідчать цифри. Якщо подивитися лише на деякі з них, зокрема кількість свідків, стає зрозуміло, що до завершення далеко. У «Справі Майдану» їх 9,5 тисяч.

9,5 тисяч свідків та один засуджений — що ми знаємо про «Справу Майдану».

Поділитись: